Trwa ładowanie...

Kolejne protesty w stolicy. "Spodziewamy się nawet 10 tys. osób"

Start w samo południe

Kolejne protesty w stolicy. "Spodziewamy się nawet 10 tys. osób"
d7znsu1
d7znsu1

W samo południe związkowcy zamierzają protestować przed Kancelarią Premiera. Chcą podwyżek oraz poprawienia warunków pracy i powstrzymania zamykania szkół. Jak powiedział WawaLove.pl rzecznik prasowy KSOiW NSZZ „S” Wojciech Jaranowski, związkowcy spodziewają się od 7 do nawet 10 tys. osób.

O 11.30 rozpocznie się zbiórka uczestników pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. W samo południe rozpocznie się sama manifestacja. Około godz. 13.00 związkowcy chcą wręczyć premier Ewie Kopacz swoją petycję, a następnie przemaszerować spod Kancelarii Premiera pod Sejm RP i wręczyć tam petycje klubom parlamentarnym. - Manifestacja ma się zakończyć ok. godz. 15.00 - powiedział rzecznik związkowców.

Wśród postulatów protestujących możemy znaleźć m.in. 9-procentową podwyżkę wynagrodzeń dla nauczycieli z wyrównaniem od 1 stycznia 2015 r.; waloryzację wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi; zaprzestania prywatyzacji szkół i placówek oświatowych; przywrócenia nauczycielom prawa do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę oraz rzeczowej i merytorycznej debaty o systemie polskiej edukacji.

Warszawiacy muszą się liczyć z utrudnieniami w rejonie manifestacji.

d7znsu1
d7znsu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7znsu1
Więcej tematów