Trwa ładowanie...

Kolejne oszustwo metodą "na policjanta". "Wyłudzili od emerytów ponad 500 tys. zł"

Starsze małżeństwo przekazało przestępcom oszczędności całego życia.

Kolejne oszustwo metodą "na policjanta". "Wyłudzili od emerytów ponad 500 tys. zł"
d72rl6a
d72rl6a

Niestety nie słabną próby wyłudzeń od osób starszych, metodą "na policjanta". Tym razem ofiarą oszustów padło małżeństwo, które w progu własnego mieszkania przekazało nieznanej kobiecie najpierw 120 tys. zł, a potem jeszcze 100 tys. dolarów amerykańskich.

Jak zawsze, w przypadku tego typu przestępstw rozpoczęło się od telefonu osoby podającej się za krewnego pokrzywdzonych. Rzekomy siostrzeniec miał znaleźć się w trudnej życiowo sytuacji, oczekując finansowego wsparcia. Oczywiście cała scenka była w pełni wyreżyserowana. Niedługo później w mieszkaniu emerytów pojawiła się kobieta, podająca się za policjantkę. Zapewniła, że to właśnie ona przekaże całą kwotę potrzebującemu krewnemu.

- Kobieta cały czas jest poszukiwana. Prowadzimy również instensywne działania, zmierzające do odzyskania skradzionych pieniędzy - powiedziała WawaLove.pl Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W sumie udało się jej wyłudzić ponad 500 tys. zł. Na szczęście policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, ustalili a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o związek z tą aferą. 30-letni Maciej Sz. oraz 37-letni Mikołaj S. najprawdopodobniej współpracowali przy typowaniu starszego małżeństwa oraz procesie odbierania gotówki. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani, a za oszustwo może im teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

d72rl6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72rl6a
Więcej tematów