Trwa ładowanie...

Kobiety bezpieczne na Euro!

Zwykle na dużych zawodach sportowych, dochodzi do większej liczby aktów przemocy wobec kobiet. Jak będzie w Warszawie podczas Euro 2012?

Kobiety bezpieczne na Euro!
dt17m7v
dt17m7v

Duże spożycie alkoholu, atmosfera rywalizacji plus poczucie anonimowości w tłumie turystów - to zwykle prowadzi do większej liczby incydentów przemocy wobec kobiet. Jak tego uniknąć? Już w środę odbędzie się spotkanie w tej sprawie - dyskusja jest częścią projektu „Bezpieczeństwo Kobiet 2012”, przygotowanego przez Fundację Inicjatyw Społecznych „Się Zrobi!” i Instytut Kultury Miejskiej. Ma na celu przeciwdziałanie ryzyku przemocy wobec kobiet podczas mistrzostw w piłce nożnej.

Niestety, problem przemocy seksualnej jest obecny podczas każdego większego wydarzenia sportowego. Takie imprezy to również wzrost popytu na prostytucję. Pisaliśmy niedawno o ulotkach, jakie oferują warszawskie domy publiczne - są przygotowane w stylu piłkarskim, w wielu językach. Tymczasem podczas Olimpiady w Atenach Greckie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego odnotowało niemal dwa razy więcej ofiar handlu kobietami niż zwykle (dane pochodzą z raportu Future Group). Przypuszczalnie podobnie będzie podczas Euro 2012.

Do Warszawy przyjadą nie tylko zdrowi na umyślle kibice. Co zrobić, by nie stać się ofiarą seksualnego ataku? Po pierwsze, unikać odosobnionych miejsc. W parkach unikać przechodzenia obok grup pijanych mężczyzn. Starać się nie chodzić po mieście samotnie i w wyzywającym stroju, zwłaszcza wieczorem. Stwierdzenie, że macie prawo ubierać się jak macie ochotę traci sens, gdy napastnik tego prawa nie zna.

Dyskusja o przemocy podczas Euro 2012 odbędzie się w środę, o godz. 18.00 w MaMa Cafe, przy ul. Wilczej 27B.
Zachęcamy też do odwiedzenia strony www.bezpieczenstwokobiet2012.info

dt17m7v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt17m7v
Więcej tematów