RegionalneWarszawaKiedy dokończą przebudowę bulwarów? "Otrzymaliśmy pięć ofert"

Kiedy dokończą przebudowę bulwarów? "Otrzymaliśmy pięć ofert"

Kiedy dokończą przebudowę bulwarów? "Otrzymaliśmy pięć ofert"

09.03.2016 08:17

Wybrano firmy, które dokończą prace przy bulwarach wiślanych

"Otrzymaliśmy pięć ofert. W najbliższych dniach będziemy informowali o wyborze najkorzystniejszej" - poinformował wiceprezydent Michał Olszewski mówiąc o dokończeniu prac przy przebudowie bulwarów wiślanych. Firmy, które biorą udział w przetargu, chcą od 65 do 81 mln zł.

Wszystkie oferty przewidują termin budowy nie dłuższy niż 20 miesięcy. Oznacza to, że jeśli prace zostaną wykonane w terminie, bulwarami na odcinku pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim będziemy mogli spacerować już latem 2017 roku. Firmy oferują również 60-miesięczny termin gwarancji.

Pierwszy, wyremontowany odcinek, pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Boleść jest dostępny dla warszawiaków od 2 sierpnia 2015 roku. Otworzono go z pompą, mimo iż nie obyło się bez problemów: najpierw były problemy z podwyższonym stanem wody, następnie wykonawca (Hydrobudowa Gdańsk) zbankrutował, a reszta prac musiała zostać dokończona przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Potrzebne korekty

Po otwarciu okazało się, że osoby niepełnosprawne, które miały okazję zapoznać się z funkcjonalnością nowo oddanej inwestycji narzekają m.in. na brak wystarczającej ilości toalet, niewidoczne oznaczenia przy schodach oraz nierówny bruk. Ponadto twierdzą, że ratusz w niedostateczny sposób skonsultował z nimi projekt bulwarów . Urzędnicy zapowiadają jednak, że uważnie przyjrzą się tej sprawie i postulaty niepełnosprawnych zostaną uwzględnione przy ewentualnych poprawkach. Autorzy projektu przyznają z kolei, iż właśnie teraz jest dobry moment na wprowadzenie pewnych korekt.

- Trzeba podkreślić, że chodzi wyłącznie o krótki fragment bulwarów, cały odcinek będzie przebiegał od ulicy Boleść, aż do Mostu Świętokrzyskiego. Pewne braki są związane z upadłością firmy, która wstępnie realizowała inwestycję. Nie powstał na przykład Pawilon Informacji Turystycznej. Jednak wszystkie te elementy będą systematycznie uzupełniane. Nie wykluczamy również przeprowadzenia audytu, który da nam odpowiedź na pytanie o konkretne postulaty osób niepełnosprawnych - mówił WawaLove.pl Tomasz Demiańczuk z wydziału prasowego stołecznego ratusza.

Obraz
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także