Trwa ładowanie...

Kibice Legii poprawili napis "Tęsknię za Tobą, Żydzie"

Kilkanaście godzin po tym, jak oficjalne namalowano na murze napis traktujący o tęsknocie za Żydami, na miejscu pojawili się kibice stołecznej Legii.

Kibice Legii poprawili napis "Tęsknię za Tobą, Żydzie"
d3bbb19
d3bbb19

- Wczoraj na murze w centrum Warszawy namalowaliśmy napis "Tęsknię za Tobą, Żydzie". Filmowała nas francuska telewizja Arte. W przemiłej atmosferze każdy z uczestników namalował swoją literkę - tłumaczy w "Medium Publiczne" Rafał Betlejewski. Z oddali poczynaniom organizatorów akcji przeglądali się narodowcy. W nocy napisem "zajęli" się kibice Legii.

Pięć lat temu na jednym z murów w Warszawie Rafał Betlejewski namalował napis "Tęsknię...". Wczoraj postanowiono go dokończyć. Autor, wraz kilkoma osobami namalował frazę - " Tęsknię za Tobą, Żydzie". Było to zwieńczenie facebookowej akcji o tej samej nazwie.

Geneza napisu

Jak pisze na profilu społecznościowym Betlejewski - Tęsknię za Tobą, Żydzie! to niezależna, ogólnopolska akcja, w której chcę wyrazić moją tęsknotę za Żydami polskimi. Chciałbym Ich wspomnieć z imienia i nazwiska. Byli, a już ich nie ma. Poszukuję wspomnień o Żydach, którzy zniknęli w Zagładzie, szukam rozmów, doświadczeń i pamiątek związanych z Żydami, szukam wiedzy na ten głęboki i bardzo tajemniczy temat. Myślę, że dla Polaka jest to jak eksplorowanie podświadomości, która stanowi źródło lęków, fobii, psychoz ale z drugiej strony wspaniałych snów.

Kibice poprawili napis

Kilkanaście godzin po tym, jak oficjalne namalowano na murze napis traktujący o tęsknocie za Żydami, na miejscu pojawili się kibice stołecznej Legii. Autor pomysłu przyznaje, że doznał szoku widząc to, co zrobili sympatycy "Wojskowych". "W nocy przyszli kibice Legii i… poprawili napis, żeby był czytelniejszy. Jasną farbą podkreślili czerwone litery. Wysłali mi zdjęcia na Facebooku. Po prostu jestem w szoku. Może jednak nie będę emigrował…." - komentuje w "Medium publiczne" Betlejewski.

Tak malowano napis

Źródło: (Tęsknie za Tobą Żydzie/fb/mediumpubliczne)

d3bbb19
d3bbb19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bbb19
Więcej tematów