Trwa ładowanie...

Karta Warszawiaka bez dochodu? Jest na to sposób

Obowiązujące obecnie papierowe hologramy Karty Warszawiaka będą ważne do 30 września br.

Karta Warszawiaka bez dochodu? Jest na to sposób
d2xt4zv
d2xt4zv

Wszyscy pasażerowie, którzy nie mają obowiązku składania rocznego zeznania podatkowego (np. osoby bezrobotne, nieosiągające dochodu lub otrzymujące zasiłki, dodatki do rent rodzinnych itp.), a chcą skorzystać ze zniżek wynikających z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka (m.in. z możliwości zakupu tańszych biletów długookresowych na komunikację miejską), powinni do 2 maja złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe.

W rubryce, w której określa się wysokość przychodów trzeba wpisać kwotę „0”. Dokument potwierdzający złożenie zeznania podatkowego należy okazać w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM lub dzielnicowym Wydziale Obsługi Mieszkańców podczas składania wniosku o e-hologram.

PIT o wartości „0” powinny złożyć także osoby, które posiadają hologram Młodego Warszawiaka i w 2016 roku kończą 21 lat, a nie są studentami oraz studenci, którzy ukończą 26 rok życia, a dotychczas korzystali z uprawnień na podstawie wniosku rodzinnego (PIT rodziców).

d2xt4zv

Osoby, które skończą 21 lat, ale kontynuują naukę na uczelni wyższej mogą nadal – do ukończenia 26 roku życia korzystać z Karty Młodego Warszawiaka. W innym przypadku, podobnie jak 26-latkowie powinni zgłosić się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM lub Wydziału Obsługi Mieszkańca wraz z odpowiednimi dokumentami, żeby zmienić status Karty z Młodego Warszawiaka na Warszawiaka.

Jednym z wymaganych dokumentów jest ten poświadczający rozliczenie się z podatku w Warszawie. Często jest jednak tak, że osoba, która np. we wrześniu zdaje egzamin magisterski wcześniej nie pracowała, a tym samym nie rozliczyła podatku. W efekcie, gdy pojawi się w październiku w POP-ie nie będzie podstawy do wyrobienia Karty Warszawiaka. Wszystkie osoby, które w zeszłym roku nie pracowały, a jednocześnie planują wyrobienie Karty Warszawiaka powinny złożyć do 2 maja w urzędzie skarbowym PIT o wartości „0”. Będzie on podstawą do późniejszego przyznania Karty Warszawiaka.

Obowiązujące obecnie papierowe hologramy Karty Warszawiaka będą ważne do 30 września br. Po tym terminie jedynym poświadczeniem uprawnień do korzystania z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka będzie elektroniczny zapis na karcie, czyli tzw. e-hologram .

Przeczytaj też:

d2xt4zv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xt4zv
Więcej tematów