Trwa ładowanie...

Już od 1 czerwca szybciej na Okęcie!

Stacja zostanie otwarta na tydzień przed rozpoczęciem Euro 2012

Już od 1 czerwca szybciej na Okęcie!
d3fi9vf
d3fi9vf

Od 1 czerwca na warszawskie Lotnisko ruszą dojadą pierwsze pociągi. W ciągu godziny, z podziemnej stacji będą kursowały średnio cztery SKM-ki. Powstała linia kolejowa łączy dwa warszawskie porty lotnicze, Okęcie i Modlin.

Budowę rozpoczęto w 2007 roku, a wyniku remontu na trasie powstały dwa nowe przystanki – Warszawa Aleje Jerozolimskie oraz Warszawa Żwirki i Wigury. Całkowity koszt inwestycji budowy łącznika przy Okęciu to ponad 366 mln złotych! Prawie 100 procent tych kosztów pochodzi z Unii Europejskiej.

Pasażerowie dojadą na Okęcie, a w perspektywie także do Modlina nowoczesnymi, 100-metrowymi pociągami. W przeciągu jednej godziny z podziemnej stacji PKP Okęcie, znajdującej się pod lotniskiem, mają wyruszać trzy składy SKM (jeden do Legionowa przez stację PKP Modlin i dwa do Sulejówka) oraz jeden Kolei Mazowieckich (obok lotniska Modlin do Legionowa). Podróż pociągiem z Lotniska Chopina do Śródmieścia szacunkowo ma trwać około 20-25 minut.

d3fi9vf

Stację podziemnej kolejki z terminalem scali łącznik, w którym zamontowano dźwigi osobowe oraz schody ruchome mające ułatwić przemieszczanie się podróżnych.

d3fi9vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fi9vf
Więcej tematów