Trwa ładowanie...

Już jest wyczekiwany odcinek S8 w Markach. Kierowcy ruszyli w nocy

W nocy z piątku na sobotę została otwarta obwodnica Marek. - O godzinie 20 drogowcy zaczną wdrażać tymczasową organizację ruchu na trasie S8 - obwodnicy Marek i Radzymina - by w kolejnych godzinach wprowadzić pełny ruch - informuje Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy powinni się spodziewać utrudnień i ograniczenia prędkości związanych z ostatnimi pracami.

Już jest wyczekiwany odcinek S8 w Markach. Kierowcy ruszyli w nocyŹródło: WP.PL
dfn1sqx
dfn1sqx

- Samochody wjadą na obwodnicę po "wdrożeniu organizacji ruchu", czyli po 22.00 - informowała Małgorzata Tarnowska z mazowieckiego oddziału GDDKiA.

Jak będzie wyglądał ruch po otwarciu trasy?

- Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej od istniejącego węzła Marki do włączenia w istniejący przebieg drogi S8 za węzłem Radzymin Południe - tłumaczy GDDKiA.
Jednak kierowcom trudno będzie się ustrzec komplikacji. Na początku wyłączone zostaną dwa węzły drogowe: Kobyłka (z ul. Szkolną) i Wołomin (z docelowym przebiegiem drogi D635).

dfn1sqx

- Węzeł Marki w pierwszym okresie użytkowania będzie o niepełnych relacjach - budowa łącznicy relacji Białystok - Warszawa Targówek (ul. Radzymińska)/Marki - zaznacza GDDKiA.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji węzły Radzymin Południe z drogą 635 oraz Zielonka z drogą 631.

W związku z tym zmienią się zasady ruchu. Muszą się z nimi liczyć wszyscy, którzy wybierają się np. do Białegostoku, Radzymina, Słupna czy Marek. Kierowcom jadącym S8 od strony Warszawy do Marek drogowcy radzą zwrócić szczególną uwagę na zmianę sposobu dojazdu i trzymać się prawej strony. Powinni wykorzystując drogę serwisową i przejechać skrzyżowanie (na krajowej "ósemce") z sygnalizacją świetlną w węźle Marki.

ZOBACZ WIDEO: Samochody Skody z napędem 4x4 na kole podbiegunowym

dfn1sqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfn1sqx
Więcej tematów