Trwa ładowanie...

Jest pozwolenie na budowę Biedronki w miejsce Kina Femina

Jednak firma Jeronimo Martins wstrzymuje się na razie z inwestycją

Jest pozwolenie na budowę Biedronki w miejsce Kina Femina
d3i3dx3
d3i3dx3

O tej sprawie pisaliśmy już we wrześniu 2012 roku. Wtedy to okazało się, że w miejscu przedwojennego Kina Femina , przy al. Solidarności 115, ma powstać kolejny sklep sieci Biedronka. Firma Jeronimo Martins, właściciel między innymi dyskontów spożywczych Biedronka i drogerii Hebe złożyła wtedy wniosek do władz Śródmieścia o zmianę sposobu użytkowania i przebudowanie pomieszczeń Kina Femina na funkcję usługowo-handlową.

Wkrótce okazało się, że stołeczny konserwator nie widzi przeszkód, by przedwojenne kino było spożywczym dyskontem. Sam budynek, w którym mieści się kino jest co prawda zabytkiem, ale jego już nie.

Jak informuje TVN Warszawa, firma Jeronimo Martins ma już pozwolenie na budowę Biedronki w tym miejscu. Wydział architektury i budownictwa urzędu dzielnicy Śródmieście wydał decyzję o pozwoleniu na roboty budowlane dotyczące przebudowy oraz zmiany sposobu użytkowania budynku Kina Femina.

d3i3dx3

Kino można zatem przerobić na sklep. Jak się jednak okazuje, właściciel Biedronki chciałby także wykonać nadbudowę budynku, aby na piętrze znajdowała się sala kinowa z ambitnym repertuarem. Na to nie ma jednak na razie zgody konserwatora zabytków.

d3i3dx3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i3dx3
Więcej tematów