Trwa ładowanie...

Jednak nie wybuch granatów? Nowe fakty ws. przyczyny pożaru kamienicy na warszawskiej Pradze

W wybuchu, do którego doszło we wtorek wieczorem zginęła jedna osoba. Pięć, w tym małe dziecko, zostało rannych.

Jednak nie wybuch granatów? Nowe fakty ws. przyczyny pożaru kamienicy na warszawskiej Pradze
d2gu4kk
d2gu4kk

Przyczyną pożaru w kamienicy na Pradze miał być wybuch nielegalnej instalacji gazowej. Jendocześnie policjanci potwierdzili, że w jednym z lokali znaleziono broń i amunicję.

Początkowo media podały informację, że to nie gaz, a eksplozja granatów albo materiałów wybuchowych. Taka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna eksplozji i pożaru w kamienicy na warszawskiej Pradze - informowało RMF FM.

W wybuchu, do którego doszło we wtorek wieczorem zginęła jedna osoba. Pięć, w tym małe dziecko, zostało rannych. Z kolei, jak donosi TVN24, jeden z mieszkańców kamienicy zdetonował granat. Mężczyzna zbiegł i jest poszukiwany przez policję.

Do wybuchu, a następnie pożaru doszło w mieszkaniu przy ulicy Siedleckiej, które zajmował młody mężczyzna z bogatą kartoteką kryminalną. Niedawno, albo wyszedł, albo uciekł z więzienia. Według służb ratowniczych mógł trzymać w mieszkaniu materiały wybuchowe m.in. granaty.

Świadkowie opisują, że siła eksplozji była tak duża, że zatrzęsło całą kamienicą, a z okien powypadały szyby. Pozar gasiło 16 jednostek straży pożarnej.

d2gu4kk

Los mężczyzny w mieszkaniu którego doszło do wybuchu na razie nie jest znany. Zginęła osoba zajmująca mieszkanie nad nim.

Ewakuowani mieszkańcy spędzili noc w hotelach, a potem ewentualnie zostaną im przydzielone mieszkania zastępcze.

Stan budynku po eksplozji ocenić musi nadzór budowlany, a przyczyny wybuchu policyjne dochodzenie.

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Zaginęła 23-letnia Marysia. Ostatni raz była widziana na lotnisku w Modlinie

d2gu4kk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gu4kk
Więcej tematów