RegionalneWarszawaJak warszawiacy spędzają święta? Zobacz magiczny film! [WIDEO]

Jak warszawiacy spędzają święta? Zobacz magiczny film! [WIDEO]

Jak warszawiacy spędzają święta? Zobacz magiczny film! [WIDEO]
Karolina Kołodziejczyk

19.12.2016 07:08

Boże Narodzenie już wkrótce!

Aktywnie, bajkowo czy rodzinnie? Jak warszawiacy spędzają Boże Narodzenie? Michał Janiszewski z Motion Studio opublikował niesamowity film, który pokazuje stolicę w świątecznej odsłonie.

Twórca filmu przyznaje, że Warszawa jest dla niego "magicznym miastem". - Pełnym uroczych zakątków, zwłaszcza, gdy są oświetlone przez świąteczne iluminacje - mówi Michał Janiszewski. W sobotę 3­ grudnia wiele ulic, placów i mostów w Warszawie rozświetliła świąteczna iluminacja, składająca się z ponad 4,5 mln energooszczędnych diod eko-LED i niemal 1300 elementów dekoracyjnych. Niedawno na łamach WawaLove.pl pisaliśmy o tej rekordowo drogiej iluminacji, która kosztowała miasto 25,5 mln złotych.

- Prawie 2 tygodnie ciężko pracowaliśmy, wykonując ponad 7000 zdjęć oraz kilkadziesiąt ujęć filmowych. Z tego materiału powstał ponad 2 minutowy film, który prezentuje świetlne instalacje zamontowane w najbardziej urokliwych miejscach stolicy - opowiada Michał Janiszewski.

Twórca filmu zabiera nas w podróż po Trakcie Królewskim. Zaczynając od Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie poprzez m.in Agrykolę, Plac Na Rozdrożu (Czarujący Autobus), Aleje Ujazdowskie (Królewski Paw), ulicę Krakowskie Przedmieście (Śnieżne Planetarium). Jednak głównymi bohaterami filmu są warszawiacy, którzy pokazują jak wyglądają święta w stolicy.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także