Trwa ładowanie...

II Rajd Polski Kobiet

W dniach 26-27 maja do sportowej rywalizacji stanie kilkadziesiąt załóg. W ich składzie znajdą się celebrytki, piosenkarki, aktorki i sportowcy.

II Rajd Polski Kobiet
d35halx
d35halx

Rajd organizowany jest przez Fundację Teraz Kobiety, a jego celem jest walka z chorobami nowotworowymi u kobiet przede wszystkim poprzez promowanie wykonywania badań profilaktycznych.

- Organizując Rajd chcemy nie tylko pokazać, że kobiety doskonale radzą sobie za kółkiem. Podstawowym jego celem jest zwrócenie uwagi na rosnące statystyki zachorowań na raka i uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie. Chcemy zachęcić kobiety do przeprowadzania cyklicznych badań, takich jak mammografia, USG piersi i narządów rodnych, badań cytologicznych, okresowych badań specjalistycznych na poziom hormonów. Świadoma profilaktyka jest najprostszym czynnikiem poprawiającym skuteczność leczenia i zapobiegania chorób nowotworowych u Kobiet - mówi dr Krystyna Backiel, Prezes Zarządu Fundacji Teraz Kobiety, pomysłodawczyni i organizator Rajdu Polski Kobiet.

Uroczyste rozpoczęcie Rajdu odbędzie się w sobotę 26 maja o godzinie 10:00 przy ul. Malowniczej w Warszawie. Załogi udadzą się na rajdowe trasy, biegnące przez Otwock, Karczew, Górę Kalwarię, Podkowę Leśną, Lesznowolę, Otrębusy, Konstancin i Piaseczno.

W trakcie II edycji Rajdu Polski Kobiet uczestniczki będą mogły skorzystać z badań mammograficznych oraz cytologicznych w Centrum Onkologii w Warszawie oraz Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku. Na całej trasie rajdu rozstawione będą mammobusy, cytobusy oraz ambulanse do poboru krwi, z których będą mogły skorzystać mieszkanki okolicznych miejscowości. W miastach, w których są placówki szpitalne,* specjalne dyżury pełnić będą gabinety ginekologiczne i mammograficzne.*

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Kobiety. Chcesz się zgłosić do Rajdu? Możesz to zrobić poprzez portal Fundacji rajd-polski-kobiet.pl

d35halx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35halx
Więcej tematów