Trwa ładowanie...

II linia metra. Przetarg na budowę kolejnych stacji jeszcze w październiku?

Dalsze odcinki będą budowane w systemie 3+3. Kiedy III linia?

II linia metra. Przetarg na budowę kolejnych stacji jeszcze w październiku?
d3uwk1e
d3uwk1e

Centralny odcinek II linii metra zostanie otwarty dla wszystkich prawdopodobnie w weekend 8-11 listopada. Ma ponad 6 kilometrów i łączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Kilka dni temu AGP Metro, czyli wykonawca zgłosił gotowość inwestycji do odbiorów. W najbliższym czasie ma powstać ma w sumie 11 stacji. Dalsze odcinki II linii metra będą budowane w systemie 3+3 (trzy stacje w każdą stronę).

Jak poinformował Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego, decyzje o dalszej rozbudowie zostały podjęte w czerwcu tego roku, ale już w październiku lub na początku listopada zostanie ogłoszony przetarg na budowę kolejnych sześciu kilometrów. Zostanie też ogłoszony konkurs na projektowanie kolejnych pięciu kilometrów i ma objąć kolejnych pięć stacji.

Na tym nie koniec. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że "w miarę możliwości i dostępności środków" budowa będzie trzecią nitka podziemnej kolejki. Na stacji Stadion powstał drugi peron, który będzie wykorzystany jako odgałęzienie III linii.

d3uwk1e

Póki co, II linia w pierwszej kolejności zostanie rozbudowana o odcinki na Wolę (stacje Wolska, Moczydło i Księcia Janusza) i Targówek (stacje Szwedzka, Targówek1 i Targówek 2). Na mapce zaznaczyliśmy je na zielono.

d3uwk1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uwk1e
Więcej tematów