Trwa ładowanie...

Gwiazdy otwierają nową Banja Lukę

Gwiazdy otwierają nową Banja Lukę
dcza2az
dcza2az

Istniejąca od 10 lat przy ulicy Puławskiej knajpa Banja Luka zmieniła swoje oblicze, adres i kartę dań. Przedwczoraj, 25 września, nastąpiło oficjalne otwarcie nowej Banjaluki w sercu Warszawy, przy ulicy Szkolnej 2/4. Jedno się nie zmieniło - twórca restauracji - Marcin Wachowicz - oraz jego fascynacja kulturą bałkańską.

Tradycyjna kuchnia bałkańska uzupełniona została o popularne w tym rejonie elementy kuchni śródziemnomorskiej, oczywiście z zachowaniem odpowiedniego bałkańskiego sznytu. Klasyczne bałkańskie potrawy zyskały w nowej karcie bardziej współczesną postać. Nie zabrakło rzecz jasna tradycyjnego mezze, ajwaru, tzatziki, czy dań z baraniną. Poza tym nowa Banjaluka postanowiła otworzyć się na artystów z różnych dziedzin sztuki.

W wieczór inaugurujący otwarcie knajpy zagrali tu Tymon Tymański i Marcin Gałązka. W przyszłości "pod dachami Banjaluki" znajdzie się miejsce dla *różnych gatunków muzyki na żywo, zarówno tej z rockowo-bałkańskim pazurem, jak i dla elektroniki granej przez znanych wykonawców. W planach są też cykliczne *spotkania literackie, dyskusje o sztuce i kabaretowe stand-upy.

W dniu otwarcia nowej Banjaluki poczuć bałkański klimat i posmakować specjałów kuchni bałkańskiej przyszło wielu znanych warszawiaków. W każdym od czasu do czasu odzywa się bałkańska dusza. Muzyka bałkańska wprowadza człowieka w odpowiedni rytm, rodzaj transu, który powoduje, że chce się czegoś posmakować - miłości, dobrych potraw i trunków. Jednym słowem biesiadować - zauważył Rafał Bryndal.

Zobaczcie zdjęcia z otwarcia w naszej galerii! Które warszawskie gwiazdy zasmakowały w bałkańskiej kuchni?

dcza2az
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcza2az
Więcej tematów