Trwa ładowanie...

Gdzie jest najgłośniej w Warszawie?

Sprawdź jaki poziom hałasu jest na Twojej dzielnicy (Mapa w 3D)

Gdzie jest najgłośniej w Warszawie?
d4arr7s
d4arr7s

Według Unii Europejskiej każde miasto powyżej 250 tysięcy mieszkańców ma obowiązek tworzyć co pięć lat mapy akustyczne miasta. Warszawa również ma swoją (kosztowała ponad milion złotych!). Dzięki niej warszawiacy mogą sprawdzić jak głośno jest na jego ulicy i ewentualnie zgłosić zbyt duży poziom hałasu.

Jak czytamy na stronach UM Warszawa w strefie o „złych” warunkach akustycznych zagrożonych hałasem drogowym przez całą dobę znajduje się ponad 700 mieszkań. Żyje tam 1,7 tys. warszawiaków (to mieszkania przy głównych arteriach, np. w Al. Jerozolimskich, przy Marszałkowskiej i Targowej). W strefie „niedobrych” oraz „złych” mieszka ponad 1,2 osób. W strefie „niedobrych” warunków akustycznych zagrożonych hałasem tramwajowym znajduje się niemal 700 mieszkań, zamieszkanych przez ok. 1600 warszawiaków.

Żadne mieszkanie, ani dom w Warszawie nie znajdują się w strefie o „bardzo złych” warunkach - twierdzi Urząd Miejski.

Tworząc mapę akustyczną wzięto pod uwagę wzięto pięć czynników: hałas drogowy, kolejowy, tramwajowy, przemysłowy i lotniczy. Mierzono je przez noc oraz przez całą dobę aż w ośmiuset punktach miasta. Mapa akustyczna (także w 3D) jest dostępna TUTAJ. http://mapaakustyczna.um.warszawa.pl.

d4arr7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4arr7s
Więcej tematów