Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
Galeria młociny
09-05-2019 14:50

Galeria Młociny. Nowe, lifestylowe “must be”

W poprzednim stuleciu Bielany słynęły z najlepszych potańcówek, pikników i karuzeli. Nie bez kozery powstawały o tym piosenki, które potrafi zanucić niejeden mieszkaniec kraju. Dziś, powstająca w pobliżu Huty Warszawa Galeria Młociny, skusi wysokiej klasy designem, bogatą ofertą zakupową oraz strefą gastronomiczną mieszczącą pod jednym dachem świata. Otwarcie już 23 maja.

Galeria Młociny. Nowe, lifestylowe “must be”Źródło: materiał partnera
dwbmpru
dwbmpru

Karuzela, Karuzela, na Bielanach co niedziela

Słowa piosenki Marii Koterbskiej nawiązują do cudownej historii dzielnicy, która w minionym stuleciu była mekką rozrywki stolicy. To tu, na Bielanach, obywały się pikniki, festiwale i biesiady, na które ludzie tłumnie przypływali statkami po Wiśle. Bycie tu było obowiązkowym punktem niedzieli niejednego Warszawiaka. Choć tradycja niedzielnych odpustów odbywających się w pobliżu lasku bielańskiego sięga połowy XVII wieku, dopiero w minionym stuleciu bywanie tu stało się modne. Niestety lata 70. i 80. uśpiły tradycję i Bielany zapadły w rozrywkowy sen. Aż do teraz.

Spotkania i Dania na Młocinach

W pobliżu warszawskiej huty i stacji metra powstaje niezwykła budowla. Galeria Młociny, bo o niej mowa, ma być nowym, lifestylowym miejscem dla mieszkańców Warszawy. A wraz z nią wyjątkowa strefa Spotkań i Dań. W projekcie obiektu znalazły się odwołania do tradycji okolicy. Wystrój Hali Hutnik nawiązuje do motywów fabrycznych sąsiadującej z galerią Huty Warszawa. Szykowna, urządzona w industrialnym klimacie strefa restauracyjna, jest pierwszym takim konceptem w kompleksie handlowym w Polsce. Łączy w sobie ofertę gastronomiczną z niezwykle popularną na świecie przestrzenią coworkingową wyposażoną w 20 stanowisk. To tutaj wszyscy pracujący zdalnie i freelancerzy znajdą miejsce do codziennej lub okazjonalnej pracy w cudownej atmosferze. Wieczorem zaś usiądą z przyjaciółmi przy kolacji i lampce wina, by podzielić się nowinkami minionego dnia. W strefie Spotkań i Dań, pojawią się niespotykane dotąd w centrach handlowych marki gastronomiczne Sobremesa, Buenavista, czy Sushi Zushi.

Dechy to część strefy Spotkań i Dań, która za dnia będzie idealnym miejscem dla młodych ludzi i studentów, zaś wieczorami umili ona czas osobom szukającym rozrywki. Odbywać się tu będą potańcówki, koncerty i Bielańska Scena Komediowa. Karuzela, stworzona z myślą o najmłodszych, to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Przestrzeń została złożona z różnorodnych restauracji, stref szybkich przekąsek oraz ogródka zabaw dla dzieci. Zaplanowana z myślą o spokojniejszym spędzaniu wolnego czasu znajdzie uznanie wśród rodziców. Twórcy miejsca zaplanowali jeszcze sporą przestrzeń otwartą, do wypoczynku na dachu. Połączony funkcjonalnie z pozostałymi strefami Ogród, na którym zasadzono ponad 1 500 krzewów oraz drzew, da gościom możliwość podziwiania panoramy dzielnicy.

Cała, mieszcząca kilkadziesiąt restauracji, knajpek i kawiarni strefa Spotkań i Dań, wypełni lukę na północno-zachodniej mapie Warszawy, z dala od zgiełku Centrum, tłumów, kolejek i hałasu.

dwbmpru

Poza standardową ofertą odpowiadającą miejskiej kulturze jedzenia, odbywać się będą tu liczne wydarzenia rozrywkowe i kulinarne. To tu będzie można też pójść do pierwszego na Bielanach nowoczesnego multipleksu, jedynego w pełni wyposażonego w rozkładane fotele w cenie standardowego biletu, pograć w kręgle, skorzystać z siłowni, strefy zabaw, czy zwyczajnie zrobić zakupy. A mówiąc o zakupach - głowę tu straci niejeden trendsetter.

Zarezerwowane dla kochających modę

Galeria Młociny może konkurować z największymi centrami handlowymi jeśli chodzi o jakość i ilość modowych brandów mieszczących się pod jednym dachem. W Alei Mody, w której dominują piękne i wysokie na ponad siedem metrów witryny sklepowe, prawdziwą frajdę będą mieli wszyscy śledzący światowe trendy. Znalazło się tu wiele znamienitych polskich i międzynarodowych marek. Ubrania, akcesoria, buty i torebki, na wielką galę, do pracy, czy na siłownię. Kupi się tu wszystko i na każdą kieszeń. Zadebiutują tu ze swoimi butikami takie marki jak Gagliardi, Sloggi, czy Mayoral. W końcu też w tej części Warszawy zagoszczą takie marki jak VanGraaf, Zara czy Royal Collection. Wiele firm zdecydowało się otworzyć tu swoje flagowe salony, co świadczy o tym, jak ważnym punktem na zakupowej mapie Warszawy będzie Galeria Młociny. Niejeden trendsetter może przebierać nogami w oczekiwaniu na otwarcie, ponieważ zaplanowane przez centrum handlowe atrakcje pozwolą upolować nie tylko najnowsze kolekcje i skorzystać ze specjalnych okazji, ale też spotkać na żywo nazwiska znane ze świata mody.

Uciecha dla pociech

Dla naszych najmłodszych gości zbudowano wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju strefę – Ogródek zabaw dla dzieci. Zaproszono do współpracy artystów, psychologów, terapeutów sensorycznych i naukowców, którzy wspólnie przygotowali miejsce, w którym dzieci będą mogły nie tylko się bawić, ale przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności, intelekt, zainteresowania, a także czerpać wiedzę z dziedzin dotychczas nieznanych. Strefa Kids Play dostępna będzie w okolicy Karuzeli, dodatkowo dzieci będą mogły wymieniać punkty zdobyte w tej strefie na różnorodne nagrody.

Do otwarcia zostało zaledwie kilka tygodni. Mieszkańcy okolicznych dzielnic podczas codziennych spacerów dokumentują powstawanie Galerii Młociny i z niecierpliwością wyczekują inauguracji. Czy tradycja bywania na Bielanach powróci? Czy to tu spotykać się będą przedstawiciele warszawskiego lifestylu? Czy o tym miejscu za sto lat będziemy nucić piosenki? Przekonamy się już wkrótce. Otwarcie, które zaplanowano 23 maja, ma być huczne i pełne niezwykłych atrakcji.

dwbmpru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwbmpru
Więcej tematów