Trwa ładowanie...

Frezowanie po nowemu. Drogowcy zwiększą zakres prac

Wyremontowane ulice zyskają m.in. mieszkańcy Wilanowa, Bielan, Żoliborza i Ochoty.

Frezowanie po nowemu. Drogowcy zwiększą zakres prac
d1wq8ln
d1wq8ln

Stołeczni drogowcy nie mogą doczekać się wiosny. Wtedy ruszą bowiem pierwsze weekendowe remonty dróg. W tym sezonie zakres prac będzie jednak o wiele większy niż w poprzednich latach.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na przeprowadzenie remontów ulic w dzielnicach Wilanów, Żoliborz, Bielany i Ochota. Nową nawierzchnię zyskają m.in. ul. Przyczółkowa i ul. Drewny (na odcinku Marcepanowa – granica miasta), ul. Estrady (na odcinku Kampinoska – Arkuszowa), ul. Gwiaździsta (na odcinku Krasińskiego – Potocka z rondem im. Jerzego Turowicza) oraz ul. Grójecka (jezdnia wschodnia na odcinku Korotyńskiego – Banacha).

Jednak w pierwszej kolejności prace rozpoczną się na ul. Radzymińskiej , Krasnobrodzkiej i Czluchowskiej. Zostaną one wykonane już w pierwszych tygodniach wiosny. - Ulice zyskają nową nawierzchnię jezdni wykonaną z tzw. cichego asfaltu z domieszką granulatu gumowego - tłumaczą przestawiciele ZDM.

ZDM zapowiada, że w tym roku po raz pierwszy - oprócz wymiany zniszczonej nawierzchni - będą też prowadzone dodatkowe prace. - To m.in. odcinkowa wymiana podbudowy jezdni, tam gdzie jest ona najbardziej zniszczona, wymiana krawężników i opasek czy regulacja ścieków i kanalizacji - doprecyzowują drogowcy. - Na kilku odcinkach wyremontujemy również chodniki, a przejścia dla pieszych wyposażymy w rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami - dodają.

d1wq8ln

Wybrani w przetargu wykonawcy będą mieli czas na zakończenie wszystkich prac do 16 sierpnia 2017 roku.

Źródło: ZDM/Wawalove.pl

d1wq8ln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wq8ln
Więcej tematów