Trwa ładowanie...

Fre3 Jazz Days w kinie Praha

Trzy dni polskiego jazzu i muzyki improwizowanej na Pradze

Fre3 Jazz Days w kinie Praha
d2seo2u
d2seo2u

Druga edycja festiwalu FRE3JAZZDAYS to trzy dni polskiego jazzu i muzyki improwizowanej na Pradze. W programie tegorocznej odsłony – STRING COLLECTION – dominują instrumenty smyczkowe. Artyści, którzy wystąpią w tym roku posługują się różnymi językami muzycznymi, ale wspólnym mianownikiem ich poczynań jest oryginalność i świeżość, awangardowe podejście do źródeł swoich inspiracji, doświadczeń, instrumentów. Cechuje ich bezkompromisowość i odwaga w poszukiwaniu punktów stycznych różnych nurtów i stylistyk: muzyki współczesnej, jazzu, klasyki, elektroniki, muzyki etnicznej, popu.

Program:

  • 16 sierpnia, czwartek, 19:00: Medulla – projekt braci Piotra i Pawła Steczków, łączący nowoczesne brzmienia z orientalnymi instrumentami takimi jak duduk, ney czy kalyuka oraz dźwięki elektrycznych skrzypiec +* Atom String Quartet*– jeden z nielicznych na świecie i jedyny w Polsce kwartet smyczkowy grający jazz; tworzą go skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński oraz altowiolista Michał Zaborski i wiolonczelista Krzysztof Lenczowski.
  • 17 sierpnia, piątek, 19:00: FuturEthno – projekt młodych muzyków z Polski i Ukrainy, w skład którego wchodzą Roman Bardun, Mr Krime, Filip Szymaniak, Łukasz Owczynnikow i Dominik Jaske; grają jazz pełen etnicznych motywów, ze sporą domieszką muzyki elektronicznej + Marcin Olak Trio z przedpremierową prezentacją materiału, jaki znalazł się na nowej płycie zespołu, „Crossing Borders”; Marcin Olak, Maciej Szczyciński i Hubert Zemler wykonają kompozycje Marcina Olaka i Witolda Lutosławskiego.
  • 18 sierpnia, sobota, 19:00: na scenie spotkają się Andrzej Bauer, Adam Bałdych oraz* Cezary Duchnowski*,w projekcie przygotowanym specjalnie na FRE3JAZZDAYS. Ich występ będzie intrygującą zagadką na zakończenie festiwalu – muzycy zaprezentują przygotowany materiał dopiero podczas koncertu w Kinie Praha.

Dodatkowo, 17 sierpnia o godzinie 17:30, odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Komeda, Komeda...” Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Film skupia się na wczesnej biografii Komedy, zwłaszcza latach poznańskich. Muzyka wspominają m.in. Roman Polański, Andrzej Wajda, Michał Urbaniak, Jan Ptaszyn Wróblewski.

d2seo2u

Bezpłatne wejściówki na film można otrzymać w kasie Kina Praha na podstawie biletu lub karnetu festiwalowego.

16, 17 i 18 sierpnia, godz. 19:00
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Bilety na poszczególne koncerty: 40 zł. **Karnety na całość festiwalu: 99 zł

Od 4 sierpnia w kasach Kina Praha

d2seo2u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2seo2u
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj