Trwa ładowanie...

Fre3 Jazz Days w kinie Praha

Trzy dni polskiego jazzu i muzyki improwizowanej na Pradze

Fre3 Jazz Days w kinie Praha
d48vhyj
d48vhyj

Druga edycja festiwalu FRE3JAZZDAYS to trzy dni polskiego jazzu i muzyki improwizowanej na Pradze. W programie tegorocznej odsłony – STRING COLLECTION – dominują instrumenty smyczkowe. Artyści, którzy wystąpią w tym roku posługują się różnymi językami muzycznymi, ale wspólnym mianownikiem ich poczynań jest oryginalność i świeżość, awangardowe podejście do źródeł swoich inspiracji, doświadczeń, instrumentów. Cechuje ich bezkompromisowość i odwaga w poszukiwaniu punktów stycznych różnych nurtów i stylistyk: muzyki współczesnej, jazzu, klasyki, elektroniki, muzyki etnicznej, popu.

Program:

  • 16 sierpnia, czwartek, 19:00: Medulla – projekt braci Piotra i Pawła Steczków, łączący nowoczesne brzmienia z orientalnymi instrumentami takimi jak duduk, ney czy kalyuka oraz dźwięki elektrycznych skrzypiec +* Atom String Quartet*– jeden z nielicznych na świecie i jedyny w Polsce kwartet smyczkowy grający jazz; tworzą go skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński oraz altowiolista Michał Zaborski i wiolonczelista Krzysztof Lenczowski.
  • 17 sierpnia, piątek, 19:00: FuturEthno – projekt młodych muzyków z Polski i Ukrainy, w skład którego wchodzą Roman Bardun, Mr Krime, Filip Szymaniak, Łukasz Owczynnikow i Dominik Jaske; grają jazz pełen etnicznych motywów, ze sporą domieszką muzyki elektronicznej + Marcin Olak Trio z przedpremierową prezentacją materiału, jaki znalazł się na nowej płycie zespołu, „Crossing Borders”; Marcin Olak, Maciej Szczyciński i Hubert Zemler wykonają kompozycje Marcina Olaka i Witolda Lutosławskiego.
  • 18 sierpnia, sobota, 19:00: na scenie spotkają się Andrzej Bauer, Adam Bałdych oraz* Cezary Duchnowski*,w projekcie przygotowanym specjalnie na FRE3JAZZDAYS. Ich występ będzie intrygującą zagadką na zakończenie festiwalu – muzycy zaprezentują przygotowany materiał dopiero podczas koncertu w Kinie Praha.
d48vhyj

Dodatkowo, 17 sierpnia o godzinie 17:30, odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Komeda, Komeda...” Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Film skupia się na wczesnej biografii Komedy, zwłaszcza latach poznańskich. Muzyka wspominają m.in. Roman Polański, Andrzej Wajda, Michał Urbaniak, Jan Ptaszyn Wróblewski.

Bezpłatne wejściówki na film można otrzymać w kasie Kina Praha na podstawie biletu lub karnetu festiwalowego.

16, 17 i 18 sierpnia, godz. 19:00
Kino Praha, ul. Jagiellońska 26

Bilety na poszczególne koncerty: 40 zł. **Karnety na całość festiwalu: 99 zł

Od 4 sierpnia w kasach Kina Praha

d48vhyj
d48vhyj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48vhyj
Więcej tematów