Trwa ładowanie...

Fontanny i stawy przygotowane do zimy

"Woda została spuszczona ze stawów na Polu Mokotowskim oraz parku Fosa i Stoki Cytadeli"

Fontanny i stawy przygotowane do zimy
dgdtx7t
dgdtx7t

Fontanna Wielka w Ogrodzie Saskim nieczynna do wiosny. Po wyłączeniu i spuszczeniu wody wodotrysk został wyczyszczony. Dokładnie wyszorowano dno dolnego basenu oraz elementy ozdobne: delfiny, nodus podtrzymujący kielich oraz głowy 20 meduz. Przetkano wszystkie otwory z których w sezonie letnim tryskała woda.

Woda została także spuszczona ze stawów na Polu Mokotowskim oraz parku Fosa i Stoki Cytadeli. Niecki zbiorników zostały wyczyszczone. Do wiosny nie będą czynne także kaskady w parku Ujazdowskim i Skaryszewskim.

Pełne będą za to zimą stawy w Ogrodzie Saskim, parku Ujazdowskim, Skaryszewskim oraz kanale Piaseczyńskim. Dzięki temu ptaki będą miły dostęp do wody, a jeśli zbiorniki zamarzną wtedy wycinane będą przeręble. Czystość parkowych zbiorników w trakcie zimy będzie monitorowana, a w razie potrzeby będą one sprzątane.

dgdtx7t

Za przedzimowe porządki odpowiedzialny jest Zarząd Oczyszczania Miasta, który opiekuje się 6 z 76 warszawskich parków: Praskim, Skaryszewskim, Ujazdowskim, Fosa i Stoki Cytadeli, Ogrodem Saskim i Polem Mokotowskim.

dgdtx7t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgdtx7t
Więcej tematów