Trwa ładowanie...

Flaga na Maszcie Wolności jeszcze przed 11 listopada!

Najwyższy maszt w Polsce stanie przy rondzie Zgrupowania AK „Radosław”

Flaga na Maszcie Wolności jeszcze przed 11 listopada!
d37moby
d37moby

10 listopada odbędą się oficjalne uroczystości główne otwarcia Masztu Wolności, który stanie przy rondzie Zgrupowania AK „Radosław”. - poinformowali na swoim fanpejdżu Fundatorzy. Maszt będzie miał 60 metrów wysokości i przez cały rok ma powiewać na nim ogromna biało-czerwona flaga o powierzchni aż 100 m kw.

Będzie to najwyższy maszt w Polsce. Miał być gotowy już na początek sierpnia tego roku, na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Prace jednak się przedłużyły. Intencją Fundatorów jest aby każdego roku 1 sierpnia na maszcie zawisła Flaga Narodowa z symbolem Polski Walczącej, która ma powiewać na szczycie przez 63 dni - tak długo jak długo trwało Powstanie Warszawskie. W pozostałe 302 dni roku na szczycie Masztu powiewać ma flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej.

- Postawiony w 96 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski, w 70 rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego, w 25 rocznice Wolnych Wyborów w Polsce, w 10 rocznice wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w hołdzie wszystkim dzięki którym Polska jest dziś wolnym, odrodzonym krajem. - piszą o obiekcie jego Fundatorzy.

Zobacz także: Chcą postawić w Warszawie łuk triumfalny! *
Budowa obiektu finansowana jest przez dwóch polskich biznesmenów: Artura Nowakowskiego i Bogdana Kaczmarka. Wybrali oni to miejsce pod budowę masztu nieprzypadkowo - *
to tu stykają się trzy dzielnice, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim: Śródmieście, Wola i Żoliborz.
W tym miejscu zbiegają się też ważne stołeczne ulice - z każdej z nich będzie widać maszt. Obiekt zaprojektowało to samo biuro projektowe co Stadion Narodowy - JSK Architekci. Maszt Wolności stanie na betonowym fundamencie w kształcie litery „V”.

d37moby
d37moby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37moby
Więcej tematów