Festiwal Warszawa Singera. Będzie bardziej kameralnie
17. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera będzie nieco inna od pozostałych z powodu koronawirusa. Jednak przebieg różnorodnych wydarzeń będą mogli śledzić ludzie na całym świecie.
W tym roku festiwal kultury żydowskiej, odbywający się od 22 do 30 sierpnia, dostępny będzie dla odbiorców na całym świecie. Zaplanowane atrakcje, takie jak koncerty, spotkania autorskie i spektakle będzie można śledzić w Internecie. Są to nowe zasady związane z obecną sytuacją epidemiologiczną. Przebieg tegorocznych wydarzeń będzie musiał być znacznie bardziej kameralny.
Za czasów Singera Warszawa była wielobarwnym tyglem kultur i tradycji. O tym przypomina od 2004 roku Festiwal Kultury Żydowskiej, współfinansowany z budżetu miasta. - Od lat wspieramy festiwal, bo jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy – podkreślał na konferencji prasowej poświęconej festiwalowi Artur Jóźwik, dyrektor Biura Kultury Urzędu Miasta.
Festiwal Warszawa Singera. Jak będzie wglądała impreza?
Festiwal w tym roku nie odbędzie się na Placu Grzybowskim, zamiast tego organizatorzy zadecydowali o przeniesieniu wydarzeń do Centrum Praskiego Koneser. Koncerty będą miały miejsce na małych scenach klubowych, w Synagodze im. Nożyków, Scenie Letniej Teatru Żydowskiego, jak również w Teatrze Kwadrat.
Kiedy wrócą imprezy masowe? Minister zabrała głos
"W programie dużo jest kolorytu warszawskiego, przedwojennego, przypominającego genialnych żydowskich twórców ubiegłego stulecia. Rozbrzmiewać będą dawne piosenki we współczesnych interpretacjach, kompozycje jazzowe, muzyka klasyczna, muzyka filmowa, tradycyjne pieśni żydowskie. W inauguracyjnym koncercie kantoralnym wystąpi Yoni Rose z Niemiec, a w formule wirtualnej - Nahman Trojeman z Izraela i Yaakov Lemmer ze Stanów Zjednoczonych. Gwiazdą wielkiego finału Festiwalu Warszawa Singera będzie Kayah i Transoriental Orchestra" – podaje Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego w warszawskim ratuszu.