Trwa ładowanie...

Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Znamy już listę filmów festiwalowych!

Festiwal Filmowy Pięć Smaków
d4ji3o7
d4ji3o7

Szósta edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, gdzie prezentowane jest kino azjatyckie, odbędzie się w dniach 24-30 października 2012 w Warszawie. Projekcje festiwalowe będą mieć miejsce w Kinie Muranów i Kinie Praha.

Tematem przewodnim Festiwalu w tym roku jest kino Malezji. W sekcji Focus: Malezja widzowie będą mieli okazję obejrzeć najciekawsze tytuły ostatnich lat, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach całym świecie. W programie znalazły się m.in. filmy Woo Ming Jina, którego magazyn "Variety" ogłosił "nowym, błyskotliwym, uderzającym głosem wschodnioazjatyckiej kinematografii".

Tradycyjnie już, Pięć Smaków zaprosi widzów w podróż po Nowym Kinie Azji. Na ekranie znajdą się najlepsze filmowe "kąski" m.in. z Wietnamu, Japonii, Tajlandii, Filipin i Tajwanu.

d4ji3o7

Nowością podczas 6. edycji będzie sekcja dokumentalna Wolność w Azji, przygotowana wspólnie z Instytutem Lecha Wałęsy. Publiczność festiwalu zobaczy w niej Azję oczami jej mieszkańców. Najważniejszym punktem sekcji będą filmy represjonowanego w Chinach artysty, kuratora i architekta Ai Weiweia.

W tym roku zaplanowano również więcej kina gatunkowego. W programie znalazła się nie tylko doskonalne znana widzom z poprzednich edycji Noc Grozy, ale także specjalna sekcja poświęcona filmom sztuk walki.

Ważnym punktem na mapie Pięciu Smaków będzie klub festiwalowy, Południk Zero. Rytm spotkań na Wilczej 25 wyznaczy sentymentalny terkot projektora kinowego. W klubie prezentowane będą filmy tajwańskiej nowej fali na 16-milimetrowej taśmie. Niecodzienna gratka dla tych, którym bliski jest czar analogowego kina.

  1. edycja festiwalu będzie pierwszą, podczas której filmy walczyć będą o nagrody. Zwycięskie tytuły wyłoni People's Jury, złożone z pasjonatów kina, amatorów i półprofesjonalistów, powołane w drodze konkursu.
d4ji3o7

Festiwal Filmowy Pięć Smaków jako jedyny w Polsce corocznie prezentuje najciekawsze propozycje filmowe z krajów Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej.
Organizowany jest przez Fundację Sztuki Arteria, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Instytutu Lecha Wałęsy oraz Biura Gospodarczego i Kulturalnego Taipei w Polsce.

Wczoraj ogłoszono program festiwalu, który możecie zobaczyć na stronie internetowej organizatorów.

d4ji3o7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ji3o7
Więcej tematów