Trwa ładowanie...

Fałszowanie kart miejskich. Kilkadziesiąt osób z zarzutami

Dzięki działaniom prokuratury i sądu, ZTM odzyskał już kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Fałszowanie kart miejskich. Kilkadziesiąt osób z zarzutami
d1jcim2
d1jcim2

Zarząd Transportu Miejskiego walczy z nielegalnym kodowaniem kart miejskich. Ponad 70 usłyszało już zarzuty fałszerstwa i oszustwa komputerowego - podaje Radio Kolor.

Przypomnijmy, że w 2014 roku nasilił się proceder nielegalnego kodowania warszawskich kart miejskich. Wiele osób podrabiało wówczas certyfikaty bezpieczeństwa i doładowywało karty poza legalnymi punktami sprzedaży. ZTM zadecydował wtedy o unowocześnieniu systemu i o lepszym zabezpieczeniu kart. Zniknęła też możliwość kodowania biletów krótkookresowych. Od tamtego czasu na popularnym plastiku można zakodować wyłącznie bilet 30 i 90-dniowy.

W sprawie osób, które były podejrzewane o nielegalne kodowanie, ZTM skierował wnioski do prokuratury. Łącznie sprawa ma dotyczyć ponad 10 tysięcy osób. Mimo, że pojawiły się nowe zabezpieczenia, wciąż zdarzają się nowe przypadki fałszerstw. W tym roku do prokuratury trafiły już 352 zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Działanie ZTM-u przynosi zamierzony skutek. - Mamy informację, że postawiono zarzuty 70 osobom, otrzymaliśmy także informację o ponad 20 wyrokach skazujących w sprawach już zakończonych - mówi Radiu Kolor Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

ZTM odzyskuje też utracone pieniądze. Jak się okazuje, dzięki skutecznemu ściganiu osób zamieszanych w podrabianie kart miejskich, do budżetu spółki trafiło już 27 tys. złotych.

d1jcim2

Źródło: Radio Kolor/Wawalove

(Oprac: MO)

d1jcim2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jcim2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj