Trwa ładowanie...

Eksperyment w metrze. Zobacz kiedy wziąć w nim udział

Metro Warszawskie w środę przeprowadzi wielki test związany ze zwiększeniem częstotliwości kursów. Na tory wyjadą aż 42 składy pociągów. Do tej pory było ich o 6 mniej.

Eksperyment w metrze. Zobacz kiedy wziąć w nim udziałŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dw4pabn
dw4pabn

W czasie szczytu porannego na I linii będzie prowadzony ruch pociągów z następstwem około 2 minut. Obecnie jest to czas o 20 sekund dłuższy.

- Zdajemy sobie sprawę z faktu, że otwarcie kolejnych odcinków M2 może generować zwiększone zapotrzebowanie na przewóz również na linii M1 - tłumaczy Anna Bartoń, rzecznik prasowy metra warszawskiego. Dodaje, że z tego powodu prowadzone testy mają przygotować nas do obsługi większej ilości pasażerów, ale także zweryfikować przyjęte w latach 80. minionego wieku założenia techniczno-eksploatacyjne. - Obroty składów na stacjach końcowych (Kabaty i Młociny) będą realizowane z wykorzystaniem dodatkowych maszynistów, tak aby skrócić czas potrzebny na zmianę kabiny - zaznacza rzecznik.

Zobacz także: Paweł Rabiej: Warszawa zostanie bastionem wolności

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dw4pabn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw4pabn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj