Trwa ładowanie...

Dzień Ursynowski na Wyścigach

III Wielka Ursynowska czyli bieg po torze wyścigowym, wioska indiańska, rewia kowbojska,

Dzień Ursynowski na Wyścigach
d2nt6nb
d2nt6nb

31 sierpnia, w niedzielę, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec już po raz trzeci odbędzie się piknik familijny pod nazwą „Dzień Ursynowski na Wyścigach”. Piknik poprzedzi „III Wielka Ursynowska”, czyli bieg na 5 km po torze wyścigowym, który rozpocznie się o godz. 10:00.

Zapisy na bieg „Wielka Ursynowska” są możliwe poprzez formularz dostępny na stronie - opłata wpisowa wynosi 20 zł. Połowa tej kwoty zostanie przekazana Fundacji Pegasus zajmującej się ratowaniem koni, które ucierpiały w skutek działań człowieka. Limit uczestników wynosi tysiąc osób.

O godz. 11:00 rozpoczną się pokazy taneczne, wystąpi zespół EWA & JERZY „KANTRY” WŁODAREK, ponadto przewidziano konkursy artystyczne i sportowe dla dzieci. Na wszystkich gości czekać będą także rozrywki sportowo – rekreacyjne, m.in.: przejażdżki konne pokazy korfball oraz pokazy judo.

d2nt6nb

Również dla najmłodszych przygotowane zostały rozmaite atrakcje. Na pikniku rozstawiona będzie prawdziwa wioska indiańska, w której dzieci będą mogły poznać gry i zabawy indiańskie, postrzelać z łuku, zobaczyć oryginalne stroje indiańskie i wyposażenie tipi. Wioska indiańska to także atrakcje takie jak: gra w bizonie lody, tańce pow-wow oraz wyścig bizonich kopyt.

Atrakcją pikniku będzie także rewia kowbojska w wykonaniu działającej od 1994 roku grupy jeźdźców, kaskaderów, artystów i odtwórców historycznych Polska Rewia Konna. Rewia kowbojska w konwencji westowej, obejmie: popisy zręcznościowe we władaniu bronią, strzelanie z bicza, łucznictwo konne w stylu indiańskim, dżygitówka po kowbojsku i tresura konna oraz akrobacje kaskaderskie na koniu.

Dodatkową atrakcją będą zabawki pneumatyczne dla dzieci oraz miasteczko promocyjne Ursynowa. O godzinie 15:00 dobędzie się gonitwa „Nagroda Ursynowska” o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

d2nt6nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nt6nb
Więcej tematów