Trwa ładowanie...

Dzień Robotów w CNK

Roboty żyją wśród nas, poznaj je lepiej!

Dzień Robotów w CNK
d2u15su
d2u15su

Jeśli zobaczycie, że przy kasach CNK stoi robot przemysłowy rozdający lizaki, to będzie to oznaczało, że jest 30 listopada, a w Koperniku trwa Dzień Robotów! Tego dnia chcemy się z Wami podzielić pasją, jaką jest dla nas robotyka oraz zaprezentować niektóre z jej osiągnięć. Pokażemy i rozrywkowe wytwory robotyki i te całkiem poważne, które ułatwiają życie i pomagają w pracy. Goście specjalni oraz autor Maciej Wojtyszko przeczytają książkę „Bromba i inni” - mówią organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w salach konferencyjnych, które znajdują się na 1 piętrze Centrum Nauki Kopernik . Wstęp odbywa się na podstawie biletu do CNK. Bilety można kupić on-line, w kasach CNK oraz w dodatkowej kasie przy Centrum Konferencyjnym (środkowe wejście do budynku).

Atrakcje znajdą się w trzech strefach w salach Centrum Konferencyjnego na 1 piętrze:

STREFA KONSTRUKTORA
Na małych i dużych fanów lutowania, budowania oraz różnych konkurencji będzie tu czekać masa atrakcji. Stare urządzenia i zabawki będziemy przerabiać na wspaniałe roboty (zachęcamy do przynoszenia własnych przedmiotów!), odbędzie się fitness z Robonovą, budowanie szczotkobotów i wąsaczy, programowanie i wyścigi dragsterów oraz wyścigi światłolubów.

d2u15su

STREFA TECHNOLOGICZNA
Czy wyobrażacie sobie, że przez całą godzinę, cały dzień, cały miesiąc, a nawet cały rok nieustannie sortujecie metalowe kulki? No właśnie. A roboty przemysłowe nie męczą się i nie nudzą wykonując takie monotonne i powtarzalne prace. W Strefie technologicznej znajdziecie stanowiska firm: Astor, Schneider Electric, Bosch Rexroth, a także Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW, Pracowni robotycznej CNK oraz Koła Naukowego Robotyków, Koła Naukowego Robomatic, Koła Naukowego Mechaników Pojazdów i Koła Naukowego Systemów Mechatronicznych z Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa WAT. Zaprezentują oni roboty przemysłowe i różne osiągnięcia robotyki i mechaniki.

STREFA RELAKSU
Usiądźcie wygodnie na poduszkach i posłuchajcie, jak goście specjalni oraz autor Maciej Wojtyszko czytają krótkie historyjki z książki „Bromba i inni”. Książkę będą czytali: Julia Pietrucha (godz. 11.00 i 11.45), Małgorzata Ohme (12.30), Bartosz Węglarczyk (13.15), Maciej Wojtyszko (14.00), Dominika Kluźniak (14.45 i 15.30) oraz Jacek Rozenek (16.15 i 17.00). Obejrzyjcie produkcję Pixara – "Wall-E". Weźcie udział w pokazie latania dronów, którymi kierować będą nasi najlepsi piloci-animatorzy.

ROBOTYCZNA ŚCIEŻKA ZWIEDZANIA
W Dniu Robotów, poza licznymi atrakcjami można stworzyć własną ścieżkę zwiedzania. Spośród licznych eksponatów w galeriach CNK proponuje 7 przystanków, które umożliwią poznanie wszystkich robotów mieszkających na stałe w Koperniku (mapę znajdziecie w naszej galerii).

d2u15su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u15su
Więcej tematów