Trwa ładowanie...

Dzień Patrona Warszawy Władysława z Gielniowa

Zagra m.in. Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska

Dzień Patrona Warszawy Władysława z Gielniowa
d4f96cx
d4f96cx

W najbliższą niedzielę, 28 września 2014 w Parku przy Bażantarni odbędzie się piknik Dzień Patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa organizowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Od godziny 12:00 czekać na nas będą tam stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi, a także bogaty program artystyczny. Wstęp wolny.

Piknik zostanie poprzedzony mszą św. w intencji Warszawy i mieszkańców Warszawy w kościele p.w. bł. Władysława z Gielniowa, o godz. 12.00, oraz złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem Bł. Władysława, o godz. 13.40 – ul. Przy Bażantarni 3.

d4f96cx

Program:
godz. 13.30 zespół BRASS FEDERACJA
godz. 13.40 Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI z SGGW
godz. 14.00 zespół APPASSIONATA z Domu Kultury Imielin
godz. 15.00 zespół wokalny WYŻYNY z Natolińskiego Ośrodka Kultury
godz. 16.00 STASIEK WIELANEK i KAPELA WARSZAWSKA

Bł. Władysław z Gielniowa jest patronem Warszawy, a także pierwszym znanym z imienia poetą tworzącym w języku polskim. Był również jednym z pierwszych duchownych, który język polski wprowadził do Kościoła poprzez kazania i poetyckie teksty. Sam układał pieśni i uczył wiernych śpiewać. Urodził się w Gielniowie koło Opoczna ok. 1440 r.. W 1504 r. Władysław został gwardianem przy kościele św. Anny w Warszawie. Tutaj umarł 4 maja 1505 r., w kilka tygodni po ekstazie, jaką przeżył podczas kazania w Wielki Piątek. Uniósł się wówczas na oczach tłumu wypełniającego świątynię w górę ponad ambonę i zaczął wołać: "Jezu, Jezu!". To tu, w kościele św. Anny, od lat spoczywają jego relikwie.

d4f96cx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f96cx
Więcej tematów