Dzień Ojca 2020. "Poczytaj mi Tato", czyli ojcostwo zza krat
23 czerwca to święto każdego taty. Jak obchodzą ten dzień ojcowie w stołecznych aresztach?
Większość skazanych, którzy przebywają w aresztach, to ojcowie. W domu pozostawili swoje dzieci i to właśnie rodzina stanowi dla nich często najważniejsze i niekiedy jedyne oparcie. Pozbawienie wolności znacznie utrudnia wywiązywanie się z roli ojca, natomiast same dzieci więźniów, poza uczuciem tęsknoty spowodowanej brakiem rodzica, często spotykają się z docinkami np. w szkołach.
Dlatego jak co roku w ten wyjątkowy dzień, stołeczne areszty przygotowały niespodziankę dla osadzonych mężczyzn i ich rodzin.
Warszawa. "Poczytaj mi Tato"
W Areszcie Śledczym na warszawskim Służewcu zakończył się właśnie program pt. „Poczytaj Mi Tato”. Skazani mężczyźni czytali i nagrywali bajki na płyty, które zostaną teraz przekazane ich dzieciom.
Zobacz również: "Program 500+ pozostaje. "Na polityce rodzinnej nie oszczędzamy""
Ojcowie z Aresztu Śledczego na Służewcu czytali m.in. Kota w butach, Bajki o zwierzątkach, Martynkę, Małą Syrenkę czy wiersze Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej.
Warszawa. "(Nie) wystarczająco dobry ojciec"
W okresie od 8 do 23 czerwca skazani mężczyźni, przebywający w Areszcie Śledczym na Grochowie uczestniczyli w projekcie, realizowanym przez kadrę placówki. "(Nie) wystarczająco dobry ojciec" to program resocjalizacji z zakresu integracji rodzin. Skazani w ramach akcji wykonali indywidualne książki z bajkami dla swoich dzieci.
Ponadto w aresztach odbyły się specjalne spotkania rodzin, ojcowie mogli spędzić czas ze swoimi dziećmi w świetlicach więziennych.