Trwa ładowanie...

Dwa razy więcej pracowników, niż uczniów. Puste podstawówki w Warszawie

Mija pierwszy tydzień wznowionych zajęć w szkołach podstawowych dla klas I-III. Frekwencja uczniów jest bardzo niska.

Dwa razy więcej pracowników, niż uczniów. Puste podstawówki w WarszawieŹródło: Pixabay
d23bbw9
d23bbw9

W Warszawie w klasach I-III we wszystkich 227 szkołach podstawowych, uczy się na co dzień 45 tysięcy dzieci. Po narodowej kwarantannie spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze wróciło niespełna 5% z nich, czyli od 2,0 do 2,3 tysiąca. Według ankiety przeprowadzonej wśród rodziców do placówek dydaktycznych miało powrócić ponad dwa razy więcej (ponad 10,7%) najmłodszych uczniów.

"Liczba najmłodszych uczniów spada z dnia na dzień. Jak widać rodzice wolą zostać z nimi w domu i pobierać zasiłek opiekuńczy. W naszych szkołach podstawowych jest obecnie dwa razy więcej pracowników niż podopiecznych. Zrobiliśmy wszystko, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa naszym dzieciom, nauczycielom i rodzicom" – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Szkoły zupełnie puste

25 maja, czyli pierwszego dnia po ponownym otwarciu placówek, rodzice przyprowadzili na zajęcia 2382 dzieci, chociaż przewidywano, że będzie ich 4766. Ponadto do czterech stołecznych szkół na zajęcia nie przyszło ani jedno dziecko.

"Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Za wyjątkiem klas 1-3 pozostali uczniowie w tym roku już nie wrócą do szkół"

Jak podaje ratusz kolejnego dnia, 26 maja rodzice przyprowadzili jeszcze mniej dzieci, zaledwie 2286 (5,02%). I aż w dziewięciu placówkach zajęcia nie mogły odbyć się stacjonarnie, ponieważ nie trafił tam żaden uczeń.
Następny dzień, czyli 27 maja przyniósł kolejny spadek uczęszczających na lekcje w szkołach. Dzieci było 2253 dzieci, czyli 4,95% ogółu. Wówczas pomimo wcześniejszej deklaracji rodziców, w siedmiu placówkach nie pojawił się żaden uczeń. Ta tendencja spadkowa utrzymuje się w dalszym ciągu. Kolejnego dnia, 28 maja w zajęciach wzięło udział już tylko 2203 dzieci. I analogicznie osiem placówek stało pustych.

d23bbw9

"W dobie pandemii ponad 4,6 tys. pracowników (nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi) zajmuje się codziennie ponad 2 tys. dzieci z klas I-III" – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

W dniu dzisiejszym, 29 maja aż do trzynastu stołecznych podstawówek rodzice nie przyprowadzili swoich dzieci, w lekcjach stacjonarnych klas I-III bierze udział 2034 uczniów (4,47% ogółu).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d23bbw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23bbw9
Więcej tematów