Trwa ładowanie...

Drugie urodziny "Kopernika"!

Sporo atrakcji! - Sprawdźcie

Drugie urodziny "Kopernika"!
dhatq71
dhatq71

Od czasu otwarcia Centrum Nauki Kopernik, placówkę odwiedziły już ponad 2 miliony zwiedzających! Jest to jedna z największych warszawskich atrakcji. 4 listopada, z okazji drugich urodzin Centrum przygotowało specjalne atrakcje:* półgodzinne wycieczki z dyrektorami w roli przewodników, dodatkowe pokazy naukowe a nawet nauka pisania hieroglifami.*

Zapraszamy wszystkich zwiedzających na ekskluzywne półgodzinne wycieczki, podczas których w role przewodników wcieli się trójka dyrektorów Kopernika. Każdy z nich zaproponuje własną ścieżkę zwiedzania i pokaże swoje ulubione eksponaty - poinformowała nas rzecznik CNK Katarzyna Nowicka.

Do odebrania są darmowe wejściówki na wycieczki - Do odebrania w kasach, w dniu imprezy. Ważne będą jednak tylko z biletem wstępu do Centrum. Spacery będą odbywały się co pół godziny między godz. 11.00 a 16.00.

Atrakcje urodzinowe przygotowały także wszystkie galerie Kopernika. Przez cały dzień ich animatorzy będą prezentowali specjalne pokazy naukowe. Będzie można nauczyć się grać na tajemniczym instrumencie: Reactable, poznać techniki daktyloskopijne lub stworzyć własne ogniwo Volty.

dhatq71

Goście Centrum mogą przeprowadzać eksperymenty na sześciu wystawach stałych: "Korzenie cywilizacji", "Strefa światła", "Świat w ruchu", "Człowiek i środowisko", "Re:generacja" i specjalnej galerii dla dzieci "Bzzz!". Częścią Centrum jest również planetarium "Niebo Kopernika".

Do marca 2013 roku goście Kopernika mogą korzystać z pierwszej interaktywnej wystawy czasowej "Wszystko gra". Składa się ona z dziewiętnastu nietypowych instrumentów, które pozwalają przeprowadzić zaskakujące doświadczenia akustyczne.

Koszt budowy Centrum wyniósł 365 mln zł, z czego 207 mln zł to środki z Unii Europejskiej. CNK jest wspólną inicjatywą miasta st. Warszawa, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszelkie szczegóły znajdziemy oczywiście na stronach Kopernika.

dhatq71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhatq71
Więcej tematów