Trwa ładowanie...

Dramat w schronisku w Radysach. Jest areszt dla zarządzającego placówką

Daniel D. został tymczasowo aresztowany za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Jest to druga, po właścicielu placówki, osoba ze schroniska w Radysach, która usłyszała zarzuty.

Dramat w schronisku w Radysach. Jest areszt dla zarządzającego placówkąŹródło: Pixabay
d278u20
d278u20

Sąd w Olsztynie skazał na trzymiesięczny areszt Daniela D – osobę zarządzającą schroniskiem w Radysach, za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami ze schroniska oraz oszustwa na szkodę jednej z gmin. Chodzi tutaj o wyłapywanie i transport bezdomnych zwierząt.

Ponadto mężczyzna podejrzany jest także o bezprawne groźby, formułowane w celu wywarcia wpływu na świadka. Jak dowiedział się Polsat News,w trakcie trwania śledztwa miał on grozić pozbawieniem życia jednemu z członków organizacji walczącej w ochronie zwierząt.

Trzy miesiące aresztu

Dodatkowo jak informują wspomniane media, według olsztyńskiego sądu istniała obawa, że Daniel D. jeśli pozostanie na wolności, to może uciec, ukrywać się lub wpływać na zeznających świadków.

"Zobacz także: Krokodyl zaatakował psa. Szybki koniec dla pupila"

Dramat w schronisku w Radysach i odpowiedź Warszawy

Przypomnijmy, że w schronisku w Radysach po dokonaniu inwentaryzacji, ujawniono tragiczne warunki przetrzymywania czworonogów. Psy wymagały pomocy, były niedożywione, zaniedbane i schorowane. Ponadto na terenie schroniska znaleziono 10 nieżywych zwierząt.

Po aresztowaniu właściciela schroniska, Zygmunta D., prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski zaoferował pomoc placówce z Radys. Sto psów miało trafić pod opiekę warszawskiego Schroniska Na Paluchu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d278u20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d278u20
Więcej tematów