Trwa ładowanie...

Doktoranci chcą jeździć ze zniżką dłużej niż do 30. roku życia

ZTM tnie koszta, doktoranci protestują

Doktoranci chcą jeździć ze zniżką dłużej niż do 30. roku życia
d101kpq
d101kpq

Niedawno pisaliśmy o kolejnych cięciach w ZTM. Zapadła decyzja, że od kwietnia przyszłego roku, darmowe przejazdy stracą pracownicy komunikacji miejskiej oraz ich rodziny. 50-procentową ulga zostanie odebrana osobom przechodzącym na wcześniejszą emeryturę, w tym emerytom mundurowym. Stracą ją również doktoranci, którzy mają więcej niż 30 lat. Do tej pory zniżka przysługiwała wszystkim studentom i doktorantom, niezależnie od wieku.

Jeden z warszawskich doktorantów napisał do radnych e-mail z inicjatywą, aby bilety ulgowe dla doktorantów obowiązywały dłużej niż do 30. roku życia - podaje Warszawski Serwis Prasowy. Swój postulat doktorant argumentował tym, że tak jest wszędzie, a w Warszawie funkcjonują bilety dla seniorów: Nie rozumiem, dlaczego na przykład dobrze sytuowany i dorabiający do emerytury 65-latek może za 50 zł rocznie korzystać z komunikacji miejskiej, a 30-letni doktorant zdaniem władz stolicy takiego wsparcia już nie wymaga – napisał w wiadomości skierowanej do stołecznych radnych mężczyzna. Mam bardzo mieszane uczucia co do tego postulatu – powiedziała na ten temat radna, Aleksandra Sheybal-Rostek.

W wyniku decyzji ustawodawcy studia doktoranckie to po prostu kolejny etap kształcenia.Doktorant w świetle prawa nie jest pracownikiem, więc nie ma prawa do wynagrodzenia. Większość doktorantów nie otrzymuje również stypendium doktoranckiego. Mimo że studia doktoranckie to po prostu ciężka, czasochłonna praca - piszą doktoranci na stronie "NIE dla likwidacji zniżek doktoranckich na komunikację miejską".

d101kpq

Likwidacja zniżek oznaczać będzie jasny i czytelny przekaz: nie chcemy doktorantów w Warszawie. Dla wielu najzdolniejszych absolwentów będzie to kolejny argument, aby swoje plany naukowe realizować w miejscach, w których ich wiedza i ambicja zostaną docenione. Przede wszystkim za granicą - ostrzegają.

d101kpq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d101kpq
Więcej tematów