Trwa ładowanie...

Dokończ powieść Tyrmanda. Do wygrania duże pieniądze!

Coś dla utalentowanych miłośników twórczości autora kultowego "Złego"

Dokończ powieść Tyrmanda. Do wygrania duże pieniądze!
d1f0ysb
d1f0ysb

Jedno z warszawskich wydawnictw ogłosiło wkrótce ciekawy konkurs. Chodzi o dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki", której nie udało się pisarzowi skończyć. Projektowi kibicuje najbliższa rodzina autora.

Leopold Tyrmand opublikował "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki" w 1990 roku. W opowieści, która jest pełna anegdot i opowiastek romansowych, pojawiają się także fragmenty autobiograficzne. Podążamy za porucznikiem Stukułką drogami kampanii wrześniowej, a następnie stajemy się świadkami jego działalności konspiracyjnej, dzięki której podróżujemy po okupowanej Polsce, od Warszawy przez Kraków, Wilno. Opowieść kończy się decyzją bohatera, by wyjechać do Niemiec.

Zadaniem uczestników jest stworzenie utworu będącego kontynuacją tej powieści. Maksymalnie 180 tys. znaków (ze spacjami). Dużo, ale stawka jest wysoka. Do wygrania jest aż 10 000 zł oraz darmowa publikacja książki. Dokładny regulamin znajdziecie tutaj (PDF) . Nie ma co się śpieszyć, czasu jest dosyć - prace konkursowe można przesyłać do 30 czerwca 2015 roku.

Oficjalne ogłoszenie konkursu odbędzie się 1 października 2014 roku w siedzibie Muzeum Literatury Polskiej im. Adama Mickiewicza przy Rynku Starego Miasta.

d1f0ysb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f0ysb
Więcej tematów