Trwa ładowanie...

Decyzja wstrzymująca budowę na Starówce uchylona!

Wojewoda mazowiecki uchylił decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o wstrzymaniu budowy kontrowersyjnego biurowca przy ulicy Podwale

Decyzja wstrzymująca budowę na Starówce uchylona!
d22sue4
d22sue4

Dziś rano na Facebooku udostępniono zdjęcie, na którym widać, jak wczoraj na Podwalu rozpoczęła się rozbiórka dachu zabytkowej kamienicy. Dziś o godz. 10:00 rano wojewoda mazowiecki oficjalnie uchylił decyzję o zawieszeniu budowy nowego biurowca w tym miejscu. Inwestor może więc ruszać z budową.

Prezydent Gronkiewicz-Waltz wstrzymała budowę 15 listopada br. po medialnej burzy wokół tej inwestycji. Jako powód podała konflikt między osobą, która wydawała pozwolenie na budowę, a jednym z architektów. Inwestor odwołał się od tej decyzji do wojewody mazowieckiego. * Hanna Gronkiewicz-Waltz odwołała także Ewę Nekandę-Trepkę*, byłego stołecznego konserwatora zabytków ze stanowiska pełnomocnika prezydenta m.st. Warszawy ds. zarządzania światowym dziedzictwem UNESCO .

Kontrowersje wywołał fakt, że w związku z budową ma zostać wyburzona część sąsiedniej, zabytkowej kamienicy. Pojawiła się też obawa, że biurowiec zepsuje panoramę Starówki, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Inwestor zapewniał, że projekt został skonsultowany ze specjalistami z UNESCO, jednak organizacja temu zaprzeczyła.

d22sue4

Sprawa stała się bardzo głośna i szeroko komentowana przez internautów - szczególnie po tym, jak okazało się, że pozwolenie na budowę kontrowersyjnego biurowca na Starówce wydała... matka współtwórcy projektu . Na temat poczynań ratusza w sprawach budynku przy Podwalu i innych powstało* mnóstwo zabawnych memów . Choć tak naprawdę, nikomu nie jest teraz do śmiechu...*

d22sue4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22sue4
Więcej tematów