Trwa ładowanie...

Czy złota kaczka na pewno jest ze złota?

"Ze złotą kaczką w sobotni poranek" - zajęcia w Muzeum Historycznym dla dzieci 4-8 lat

Czy złota kaczka na pewno jest ze złota?
d4ebs3p
d4ebs3p

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy (Rynek Starego Miasta 42) zaprasza dzieci w wieku 4-8 lat na zajęcia "Ze złotą kaczką w sobotni poranek". Najbliższe zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, w godzinach 11:00-13:00.

Zajęcia rozpoczynamy spacerem, podczas którego wszyscy uczestnicy wypatrują blasku złotej korony warszawskiej Złotej Kaczki - mówią organizatorzy - Z tarasu widokowego przy ul Brzozowej, będziemy wyglądać na Pałacu Ostrogskich, czyli miejscu w którym przed wiekami mieszkała nasza bohaterka. A może zmieniła miejsce pobytu i mieszka nad Wisłą?* Czy aby na pewno jest ze szczerego złota? Dlaczego ma na głowię koronę? Na te i inne pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi.*

W II części zajęć będzie można udać się do wnętrza kamienic Strony Dekerta. Tam Złotą Kaczkę odnajdziemy na wizerunkach najlepszych ilustratorów bajek dla dzieci (z Marcinem Szancerem na czele). Poznamy także jej legendę i dowiemy się, w jaki sposób na trwałe wpisała się w dzieje Warszawy. Zastanowimy się także, czy w bajkach wszystko złoto co się świeci?

W III części zajęć rodzice wraz ze swoimi pociechami rozpoczną zajęcia plastyczne, podczas których każdy zaprojektuje własną Złotą Kaczkę. Będziemy mieli do dyspozycji materiały plastyczne a po zajęciach każdy będzie mógł zabrać swoją pracę do domu. Po zakończeniu spotkania uczestnicy będą znali legendę o warszawskiej Złotej Kaczce oraz miejsca w Warszawie z nią związane.

d4ebs3p

Spacer zacznie się pod pomnikiem Syrenki na Rynku Starego Miasta. Rezerwacje pod numerem telefonu: 22 531 38 52, lub na e-mail: edukacja@mhw.pl.
Maksymalna liczba uczestników: 25 osób (dzieci i rodzice)
Bilet: 10 zł od dziecka, rodzice zwolnieni od opłat (bilety do kupna w kasie przy Rynku Starego Miasta 42)

d4ebs3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ebs3p
Więcej tematów