Trwa ładowanie...
budowa
+1
Aleksandra Synowiec
15-10-2013 07:48

Czteropoziomowy parking P+R przy Metrze Stokłosy

Uwaga! Dotychczasowy parking znajdujący się w tym miejscu będzie w czasie rozbudowy zamknięty. Nieczynna będzie także pętla autobusowa Ursynów Południowy

Czteropoziomowy parking P+R przy Metrze Stokłosy
d3ngio5
d3ngio5

Z myślą o kierowcach korzystających z parkingu P+R Metro Stokłosy zostanie on rozbudowany.* W miejscu dzisiejszego jednopoziomowego, który pomieści tylko ok. 100 samochodów, powstanie czteropoziomowy parking na ok. 400 aut.* W czasie rozbudowy parking będzie jednak nieczynny. Zostanie zamknięty w nocy z 18 na 19 października.

Parking P+R Metro Stokłosy cieszy się ogromnym zainteresowaniem kierowców. Codziennie zapełniony jest całkowicie. Często zdarza się również, że parkuje na nim więcej samochodów niż jest dostępnych miejsc. Kierowcy pozostawiają bowiem swoje auta na każdym wolnym skrawku przestrzeni. Dlatego też ZTM podjął decyzję o wybudowaniu tam obiektu kubaturowego.

Nowy parking zostanie wybudowany w ramach drugiego etapu budowy systemu „Parkuj i Jedź”. Powstanie zamiast parkingu w Rembertowie z budowy, którego ZTM musiał się wycofać ze względu na bardzo silne protesty okolicznych mieszkańców. Budowa nowego parkingu P+R Metro Stokłosy jest dofinansowana z funduszy unijnych. Parking będzie miał cztery poziomy. Kierowcy będą na nim mieli do dyspozycji w sumie 394 miejsca parkingowe, w tym 6 miejsc przeznaczonych zostanie dla kierowców niepełnosprawnych.* Dodatkowo znajdą się na nim stojaki do przypięcia 20 rowerów.*

Wykonawcą parkingu jest firma Erekta Budownictwo z Warszawy, która wybuduje go za ok. 16,5 mln zł. Parking będzie gotowy w połowie stycznia 2015 r.

d3ngio5

W czasie prac konieczne będzie jednak zamknięcie istniejącego parkingu. Kierowcy, którzy z niego korzystają będą mogli korzystać z trzech znajdujących się w pobliżu parkingów: P+R Metro Ursynów, P+R Metro Imielin oraz P+R Metro Wilanowska. Pamiętać jednak należy, że parkingi Metro Ursynów i Metro Wilanowska cieszą się także dużym zainteresowaniem. Najwięcej wolnych miejsc codziennie jest na parkingu przy stacji Imielin. Bez problemów powinno pomieścić się tam ok. 100 dodatkowych samochodów.

W czasie budowy nieczynna będzie także pętla autobusowa Ursynów Południowy. Dlatego od 19 października zostanie wydłużona trasa linii 193. Linia będzie kursowała ulicami: al. KEN – Jastrzębowskiego – Rodowicza „Anody” do pętli Ursynów Północny (powrót Ursynów Północny – Jastrzębowskiego).

d3ngio5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ngio5
Więcej tematów