Trwa ładowanie...

Czego pragniesz na Pradze?

Masz ochotę zainicjować lokalne działania? Weź sprawy w swoje ręce! Najciekawsze pomysły zgłoszone przez mieszkańców zostaną dofinansowane!

Czego pragniesz na Pradze?
d3nf2bm
d3nf2bm

Masz ochotę zainicjować lokalne działania? Dzień Sąsiada, wielki piknik, plenerowe letnie kino, otwarte lekcje tańca, a może społeczny ogród? Masz ciekawe pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować? Chciałbyś zrobić coś na Pradze? Znasz interesujące miejsca, które warto byłoby ożywić? A może chcesz włączyć się w projektowanie oferty Domu Kultury?

Weź sprawy w swoje ręce!
Zachęcamy mieszkańców Pragi do udziału w cyklu warsztatów i spotkań, podczas których będzie można podyskutować na temat lokalnych potrzeb i działań. Będzia okazja, aby zastanowić się, jakie projekty są potrzebne na Pradze i jak je skutecznie przeprowadzić.

Spotkania będą okazją do podzielenia się opiniami oraz oczekiwaniami związanymi z ofertą i funkcjonowaniem Domu Kultury TuPraga, a także zaproszeniem do dyskusji na temat wykorzystania potencjału dzielnicy w kreowaniu oferty kulturalnej miasta. Najciekawsze pomysły zgłoszone przez mieszkańców zostaną dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury i zrealizowane przy wsparciu Domu Kultury TuPraga.

Spotkaniom towarzyszą prezentacje ciekawych projektów realizowanych na terenie całej Polski:

  • *6 czerwca: Teren budowy *– jak zrealizować swoją wizję, wpłynąć na kształt najbliższego otoczenia i odmienić miasto – Iza Rutkowska, Fundacja Form i Kształtów
  • *13 czerwca: Dzień Sąsiada *– przykłady działań sąsiedzkich organizowanych na podwórkach, placach zabaw, parkach czy ulicach – Kornelia Zagórska, Q-Ruch Sąsiedzki
  • 20 czerwca: Laboratorium Animatorni, Seniorzy w akcji, Pracownia Design – czyli o pierwszych krokach młodych animatorów, działaniach podejmowanych przez starszych i o tym, jak zmieniać przestrzeń wokół siebie, tak aby miejsce stało się bardziej przyjazne, funkcjonalne i estetyczne – Alicja Szulc, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"
  • 27 czerwca: *Zielone miasto* – miejskie ogrodnictwo, czyli jak zmienić szare przestrzenie miejskie w zieloną, żywą tkankę i co zrobić, by polskie miasta były zielone od chodników aż po dachy – Jakub Kowalewski i Grzegorz Młynarski, Kwiatkibratki
d3nf2bm

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 19:00, wstęp wolny.

Więcej informacji: tupraga.pl

d3nf2bm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nf2bm
Więcej tematów