Trwa ładowanie...

Coraz więcej bezrobotnych kobiet. Najwięcej na Wilanowie

Według GUS-u w Warszawie najczęściej bez pracy pozostają osoby z wykształceniem wyższym.

Coraz więcej bezrobotnych kobiet. Najwięcej na Wilanowie
d2nbuze
d2nbuze

Główny Urząd Statytyczny podał najnowsze dane dotyczące bezrobocia. Po raz pierwszy od 2008 roku zatrudnienia w stolicy szukało więcej kobiet niż mężczyzn.

Dane dotyczą III kwartału bieżącego roku. W aż 10 z 18 dzielnic Warszawy większość bezrobotnych stanowiły kobiety. Najbardziej widać to na Wilanowie, tam stanowią one 59% z ogółu zarejestrowanych w urzędach pracy. Z kolei najlepiej jest w Wawrze. Tam kobiety to jedynie 47% z zarejestrowanych.

Gdzie bezrobocie jest największe? Według danych GUS -u na Pradze Północ . Tam wskaźnik bezrobocia wyniósł 3,6%. Kolejne pozycje zajęły Wola (2,7%) i Praga Południe (2,4%). Co ciekawe, tam gdzie najwięcej kobiet szuka pracy, sam wskaźnik bezrobocia jest najniższy - na Wilanowie wynosi jedynie 1%. Dobrze sytuacja wygląda też na Białołęce i Ursynowie .

Jak dane wyglądają pod względem wykształcenia? Jak się okazuje, studia pracy nie dają, bo według GUS-u w stolicy najczęściej bez pracy pozostają osoby z wykształceniem wyższym. Stanowią one 29% zarejestrowanych bezrobotnych. Na kolejnej pozycji są osoby z wykształceniem podstawowym, niepełnym podstawowym i gimnazjalnym. Stanowią 24% osób, które szukają zatrudnienia.

d2nbuze

Źródło: GUS/Radio Kolor/Wawalove

(Oprac: MO)

d2nbuze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nbuze
Więcej tematów