Trwa ładowanie...

Chcesz głosować w Warszawie, a nie jesteś tu zameldowany? Masz czas do piątku

Tylko do 14 listopada wyborcy przebywający czasowo na terenie Warszawy mogą złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców

Chcesz głosować w Warszawie, a nie jesteś tu zameldowany? Masz czas do piątku
dqh8zm6
dqh8zm6

Chcesz głosować w Warszawie, a nie jesteś tu zameldowany?* Tylko do 14 listopada wyborcy przebywający czasowo na terenie Warszawy mogą złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców.*

Wniosek składa się w urzędzie gminy, na obszarze której czasowo przebywa wyborca, najpóźniej w 2 dniu przed dniem wyborów. Wyborca dopisany do spisu wyborców na własny wniosek, zostanie z urzędu skreślony ze spisu w miejscu stałego zamieszkania.

Urząd m. st. Warszawy – jak zwykle podczas wyborów – zapewnia osobom niepełnosprawnym ruchowo bezpłatny transport specjalistyczny od miejsca zamieszkania (lub innego wskazanego miejsca), do lokalu wyborczego i z powrotem. Osoby niepełnosprawne, które głosują w lokalu dostosowanym do ich potrzeb, a nie mają możliwości dojazdu, mogą liczyć na pomoc miasta. Urząd zapewnia specjalistyczny transport realizowany w systemie „od drzwi do drzwi”, czyli osoba niepełnosprawna objęta jest usługą od drzwi mieszkania, do lokalu wyborczego i z powrotem.

Zamówienia przyjmowane są codziennie (od poniedziałku do soboty, 10-15 listopada) w godz. 8.00-16.00 pod nr telefonu 22 870-08-08. Osoby dzwoniące po godzinie 16.00 proszone są o nagranie na automatycznej sekretarce informacji pozwalających skontaktować się z nimi w dniu następnym.

dqh8zm6
dqh8zm6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqh8zm6
Więcej tematów