Trwa ładowanie...

Charytatywny Marszobieg – weź udział i pomóż innym!

W sobotę 12 kwietnia 2014 roku, w przeddzień głównych konkurencji w ramach Orlen Warsaw Marathon, odbędzie się charytatywny marszobieg „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię“ na dystansie 4,6 km.

Charytatywny Marszobieg – weź udział i pomóż innym!
dleba4r
dleba4r

Marszobieg wystartuje z Placu Zamkowego o godz. 17.00. Może w nim wziąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek – nie będzie prowadzona klasyfikacja, pomiar i limity czasu. Na starcie staną obok siebie pełnosprawni i niepełnosprawni biegacze, którzy poprzez uczestnictwo w wydarzeniu chcą pomóc innym. Wystarczy zarejestrować się na www.orlenmarathon.pl. Dotyczy to także osób, które następnego dnia startują w jednej z dwóch głównych konkurencji (możliwy start w biegu 42,195 km + 4,6 km lub 10 km + 4,6 km). Na tym dystansie nie obowiązuje opłata startowa, a w pamiątkowym pakiecie zawodnicy otrzymają koszulkę ASICS z okolicznościowym nadrukiem.

- Organizując marszobieg chcemy dać możliwość wszystkim chętnym, by zrobić coś nie tylko dla siebie, ale również dla innych - wystarczy wziąć udział w wydarzeniu, a my zamienimy to na pomoc dla podopiecznych Fundacji ORLEN Dar Serca. Liczymy, że podobnie jak w ubiegłym roku osiągniemy limit 10 000 zawodników – powiedział Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego Orlen Warsaw Marathon.

Za każdego zawodnika, który wystartuje w marszobiegu, PKN ORLEN przekaże 10 zł na stypendia sportowe dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka w ramach programu stypendialnego „NA PODIUM”. Program kierowany jest do dzieci w wieku 7-16 lat, posiadających pierwsze sukcesy w swoich sportowych pasjach. Stypendyści wybierani są w dwóch etapach. W pierwszym, zainteresowani przesyłają do Fundacji ORLEN – Dar Serca formularz zgłoszeniowy oraz dokumenty potwierdzające dotychczasowe osiągnięcia. Fundusze zebrane w Charytatywnym Marszobiegu trafią do młodych sportowców, których wskażą internauci spośród 30 rekomendowanych wcześniej przez Komisję Stypendialną. Głosy oddawać można do 9 kwietnia w specjalnej aplikacji, dostępnej na profilach na Facebooku Debeściaki oraz Orlen Warsaw Marathon .

dleba4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dleba4r
Więcej tematów