Trwa ładowanie...

Charytatywny Jarmark Wielkanocny na Nowym Mieście

Będzie można zaopatrzyć się na nich w różne rodzaje palm wielkanocnych, rękodzieło, ceramikę oraz świąteczne ozdoby. Miłośnicy dobrej literatury z pewnością znajdą coś dla siebie na stoisku antykwariatu

Charytatywny Jarmark Wielkanocny na Nowym Mieście
d1fb2yc
d1fb2yc

W niedzielę 29 marca, w godzinach 9:00-22:30 na ul. Freta 10 odbędzie się Charytatywny Jarmark Wielkanocny. Przed kościołem św. Jacka staną stoiska targowe, na których będzie można zaopatrzyć się w palmy i ozdoby wielkanocne, rękodzieło, książki, a także spróbować świątecznych wypieków i potraw.

Charytatywny Jarmark Wielkanocny będzie pierwszym, w tym roku kalendarzowym, tego typu wydarzeniem organizowanym przez Grupę Charytatywni Freta. W niedzielę na placu przed kościołem św. Jacka przy ulicy Freta 10, staną stoiska handlowe. Od godziny 09:00 do godziny 22:30 będzie można zaopatrzyć się na nich w różne rodzaje palm wielkanocnych, rękodzieło, ceramikę oraz świąteczne ozdoby. Miłośnicy dobrej literatury z pewnością znajdą coś dla siebie na stoisku antykwariatu.

Organizatorzy pomyśleli również o tych, którzy poszukują inspiracji do przygotowania wielkanocnych potraw. W jarmarkowej cukierni będzie można zakupić sprawdzone przepisy na wypieki i spróbować ciasta upieczonego według wybranej receptury. Ci, którzy wolą lekką, roślinną kuchnię, na jednym z jarmarkowych stoisk będą mogli spróbować i zakupić wegańskie i bezglutenowe wersje świątecznych pasztetów, past i innych potraw na wielkanocny obiad, przygotowanych przez warszawskie „Smaki Buraki”. Będzie okazja, żeby spróbować czegoś na miejscu, ale też zabrać trochę do domu dla swoich bliskich.

d1fb2yc

Główny organizator Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego - Grupa Charytatywni Freta działa od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim, którzy zwracają się z prośbą do klasztorów dominikańskich w całej Polsce. Obecnie Grupa wspiera działalność charytatywną klasztorów przez opiekę nad świetlicami środowiskowymi, fundowanie stypendiów, pomoc świąteczną. Całkowity dochód z Charytatywnego Jarmarku Wielkanocnego zostanie przeznaczony na organizację letniego wyjazdu dla 20 dzieci, podopiecznych Grupy.

Szczegółowy program Jarmarku oraz bieżące informacje można znaleźć na stronie: www.jarmarkjacka.blogspot.com .

d1fb2yc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fb2yc
Więcej tematów