Trwa ładowanie...

Burmistrz Pragi Północ z PiS odwołany. Wybrano już nowego

Prawo i Sprawiedliwość utrzymało władzę w dzielnicy.

Burmistrz Pragi Północ z PiS odwołany. Wybrano już nowego
dpuugn7
dpuugn7

Podczas poniedziałkowej sesji rady dzielnicy Praga-Północ odwołali dotychczasowego burmistrza dzielnicy Pawła Lisieckiego, który po wyborach parlamentarnych został posłem. Wybrano nowego - Wojciecha Zabłockiego - lidera PiS na Ursynowie. Zatem władzę na Pradze Północ udało się utrzymać Prawu i Sprawiedliwości.

- Wybory poprzedzone zostały długim expose kandydata oraz licznymi zapytaniami radnych dzielnicy. Nowy Burmistrz wykazał się głęboką znajomością spraw i problemów dzielnicy - poinformowała WawaLove.pl Beata Bielińska-Jacewicz, rzecznik prasowy dzielnicy. Jak przekonuje, priorytety Zabłockiego to ekologia, edukacja i remonty praskich czynszówek. - Będzie też popierał budowę kładki pieszo - rowerowej przez Wisłę, podejmie starania o fundusze unijne na projekty proekologiczne. Pamięta też o potrzebie budowy chodnika przy Naczelnikowskiej - dodaje Bielińska-Jacewicz. Na stanowiska Zastępców Burmistrza powołani zostali ponownie Dariusz Wolke i Dariusz Kacprzak, obaj PWS.

Podczas sesji dzielnicy, ustępujący Burmistrz Paweł Lisiecki, w krótkim wystąpieniu podsumował rok swojej pracy na stanowisku i podziękował za dotychczasową współpracę radnym, pracownikom i zarządowi. Obiecał także wsparcie, pomoc i dalszą pracę na rzecz Pragi.

dpuugn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpuugn7
Więcej tematów