Trwa ładowanie...

Brudne ubranie albo... laptop. Kolejna licytacja bagaży pozostawionych na lotnisku

Wcześniejsza akcja LOT-u okazała się wielkim sukcesem

Brudne ubranie albo... laptop. Kolejna licytacja bagaży pozostawionych na lotnisku
d25z57s
d25z57s

Linie lotnicze LOT po raz kolejny organizują aukcję zagubionych bagaży, wózków dziecięcych oraz innych pozostawionych przedmiotów z całego świata, które przez ponad dwa lata nie zostały odebrane przez właścicieli. Tym razem licytacja odbędzie się online. - W każdej walizce kryje się niespodzianka, a dzięki aukcji każdy może ją odkryć - zachęcają linie

- To właśnie ta niewiadoma sprawia, że cała akcja jest tak intrygująca. Każdy na swój sposób ocenia, jaką wartość może mieć, to co jest w środku walizki. Jedni patrzą na stopień jej zużycia, inni na zabezpieczenia. Po sukcesie pierwszej aukcji postanowiliśmy cyklicznie organizować takie licytacje. Zainteresowanie poprzednią aukcją przerosło nasze oczekiwania. Okazało się, że walizki mogą skrywać naprawdę cenne przedmioty – mówi Karina Legawiec, Dyrektor Biura Dodatkowych Przychodów PLL LOT . - Nieodebrane bagaże, które są u nas składowane po dwóch latach możemy zutylizować. Lepiej jednak dać im szansę na drugie życie – dodaje.

Licytować będzie można bagaż nie znając jego zawartości, a decyzję trzeba będzie podjąć na podstawie zdjęć. Dodatkowo w tej odsłonie na chętnych czekają też inne przedmioty znalezione na pokładzie samolotów oraz 19 wózków dziecięcych. Waga bagaży waha się od 5 do 22 kilogramów. Wszystkie przedmioty zostaną podzielone na trzy kategorie, tak by zasugerować potencjalnym nabywcom, jakie cechy miał ich poprzedni właściciel. Dzięki temu nowi posiadacze, będą mogli łatwiej oszacować zawartość walizek. Zwycięzcy otrzymają wygrane przedmioty z dostawą do domu.

Z licytowanych bagaży usunięto produkty spożywcze oraz alkohol, a także inne przedmioty, których posiadanie jest zabronione.

Z przepisów wynika, że linie lotnicza powinna przechowywać bagaże przez okres dwóch lat. Po tym czasie można je zutylizować lub sprzedać. Z licytowanych bagaży zostały usunięte produkty spożywcze oraz alkohol, a także inne przedmioty, których posiadanie jest zabronione. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie airkiosk.lot.com. Każdy bagaż lotniczy zagubiony lub pozostawiony przez pasażera trafia do Międzynarodowego Systemu Poszukiwania Bagażu. Po 5 dniach, jeżeli nie udaje się od razu ustalić właściciela, bagaż zostaje przekazany do Centralnego Biura Poszukiwania Bagażu głównego przewoźnika na danym lotnisku. W przypadku LOT-u jest to Warszawa.

Po raz pierwszy zorganizowano taką aukcję wiosną 2014 roku. Obywała się ona wówczas na żywo w siedzibie LOT-u i okazała się dużym sukcesem. Licytacja zgromadziła tłumy uczestników chcących poczuć dreszczyk emocji, osób towarzyszących oraz mediów. Zlicytowano wtedy ponad pół tony bagażu. Aukcja odbywa się na stronach LOT-u . Potrwa do 23 września. Do wzięcia w niej udziału trzeba mieć co najmniej 10 zł.

d25z57s
d25z57s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25z57s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj