Trwa ładowanie...

Broń pneumatyczna, granaty i 11 kg prochu. Dwóch mężczyzn zatrzymanych

Sprzedawali nielegalny arsenał warszawskim grupom przestępczym.

Broń pneumatyczna, granaty i 11 kg prochu. Dwóch mężczyzn zatrzymanych
d3an2m7
d3an2m7

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało dwóch mężczyzn, przy których znaleziono nielegalną broń palną, trotyl i amunicję, które prawdopodobnie były przeznaczone na sprzedaż grupom przestępczym. 58-latkowi i 46-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚP zajmujący się "ożarowską" grupą przestępczą, zainteresowali się dwoma mieszkańcami powiatu ostrołęckiego - Stanisławem Sz. i Zbigniewiem C. Obaj mężczyźni oferowali do sprzedaży broń palną. Podczas prowadzonych w tej sprawie czynności, policjanci znaleźli przy podejrzanych karabin maszynowy wraz z amunicją.

To nie był jednak koniec sprawy. Dalsze ustalenia doprowadziły policjantów do arsenału należącego do zatrzymanych mężczyzn. Zabezpieczono 8 sztuk broni palnej długiej i krótkiej, 25 pocisków artyleryjskich, 2 pociski moździerzowe, 7 sztuk broni pneumatycznej, zapalniki, 6 granatów, ponad tysiąc sztuk amunicji, ponad 11 kg prochu oraz trotyl. Przedmioty te były ukryte m.in. w miejscach zamieszkania zatrzymanych oraz na posesjach ich rodzin.

Prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie przedstawił obu zatrzymanym zarzuty nielegalnego posiadania broni i zastosował wobec nich dozór policji jako środek zapobiegawczy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jak ustalono, jeden z zatrzymanych mężczyzn był już w przeszłości karany za nielegalne posiadanie amunicji.

d3an2m7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3an2m7
Więcej tematów