Bloger krytykuje pomysły ZDM ws. Veturilo
Stworzył mapę ścieżek rowerowych.
ZDM opracował plan korzystania z Veturilo dla warszawiaków. System został znacząco rozszerzony, jednak krytycznie o niektórych jego rozwiązaniach wypowiada się autor bloga "Rowerozofia". Cyklista wytyka błędy i prezentuje własne pomysły.
Autor "Rowerozofii" skonstruował mapę na której przedstawił wizualizację przejazdów pomiędzy stacjami; oraz opatrzył komentarzem poszczególne fragmenty tras. Kolorowe kropki, które widać na mapie zamieszczonej poniżej, to stacje. Każda barwa oznacza wielkość rotacji rowerów w 2015 roku. Kolor najbardziej jaskrawy sygnuje najwyższą liczbę, czerwony najniższą. Pasjonat rowerów wybrał i oznaczył na mapie 1000 najlepszych tras.
[
]( ZDM%20opracował%20plan%20korzystania%20z%20Veturilo%20dla%20warszawiaków.%20System%20został%20znacząco%20rozszerzony,%20jednak%20krytycznie%20o%20niektóych%20jego%20rozwiązaniach%20wypowiada%20się%20autor%20bloga%20 )
(Mapa stworzona przez autora "Rowerozofii")
Bloger absurdem nazwał rozwiązanie przy stacji rowerowej Eurocentrum, niedaleko Dworca Zachodniego. Twierdzi, że powstanie jej przy Akademii Pedagogiki Specjalnej i Eurocentrum jest złym rozwiązaniem, gdyż studenci wspomnianej uczelni nie często decydują się na jazdę jednośladem. Proponuje zatem by stacja Veturilo powstała przy Dworcu Zachodnim . Wówczas skorzysta z niej dużo więcej osób. Co więcej, w kontekście planowanego remontu drogi dla rowerów (ddr) wzdłuż Al. Prymasa Tysiąclecia i uzupełnienia przejazdów i ddr wokół Ronda Zesłańców Syberyjskich, brak takiego rozwiązania uważa za "zupełnie bezsensowne posunięcie".
Cyklista odniósł się także do sytuacji na warszawskich mostach. Najbardziej oblegany jest Most Gdański, jednak zauważa, że Most Poniatowskiego całkowicie pozbawiony jest infrastruktury rowerowej, która zapewne cieszyłaby się dużą popularnością, choćby ze względu na duże zainteresowanie dotarciem do plaży pod tym obiektem. Zauważa także, iż pomimo realtywnie dobrej przeprawy dla rowerzystów na Moście Świętokrzyskim, brakuje tam ciagłości infrastruktury, co przekłada się na mniejsze zainteresowanie cyklistów.
Niezależna wypożyczalnia na Bielanach
Kolejnym pomysłem blogera jest powstanie niezależnej wypożyczalni rowerowej na Bielanach, w okolicy UKSW. Popularność leśnej trasy prowadzącej do uczelni spowodowana jest słabą komunikacją zapewnianą ze strony miasta. Przez co studenci często wybierają rower. Niezależna wypożyczalnia mogłaby się jego zdaniem sprawdzić, gdyż nie zabierałby rowerów z systemu ogólnomiejskiego, w druga stronę zawsze byłyby rowery w mikrosystemie. Mogłaby też działać zimą - dodaje autor pomysłu.
Podsumowując swoje spostrzeżenia, bloger zwraca uwagę na barierę rowerową, która istnieje na Alejach Jerozolimskich. Jego zdaniem podróże zaczynają się i kończą po jednej stronie Alej. Ulica pozbawiona jest przejść i przejazdów na poziomie jezdni, co jest dużym ograniczeniem dla użytkowników Veturilo.
Przeczytaj też: BBF jednak się odbędzie? Znamy gwiazdy tegorocznej edycji