Trwa ładowanie...

Bilet dla rodzin wielodzietnych – złóż wniosek

Przypominamy o konieczności przedłużenia lub wyrobienia biletu wolnej jazdy

Bilet dla rodzin wielodzietnych – złóż wniosek
dhinqlk
dhinqlk

Zbliża się początek roku szkolnego, dlatego warto odwiedzić Punkt Obsługi Pasażerów na węźle komunikacyjnym Młociny lub na Żelaznej 61, aby przedłużyć lub wyrobić bilety wolnej jazdy dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Złożyć wnioski lub przedłużyć uprawnienia będzie można tylko w tych dwóch placówkach.

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów przysługują dzieciom z rodzin wielodzietnych, gdzie jest czworo lub więcej dzieci, które nie ukończyły jeszcze 20. roku życia, uczą się, stale zamieszkują na terenie Warszawy. W tym celu należy wyrobić dziecku specjalną, imienną kartę z zakodowanym odpowiednim uprawnieniem. Wniosek o jej wydanie mogą złożyć rodzice lub opiekunowie prawni dziecka.****

Uprawnienie obowiązuje do końca terminu ważności legitymacji szkolnej lub terminu zameldowania, nie dłużej jednak niż do czasu ukończenia przez dziecko 20. roku życia.

Punkt Obsługi Pasażerów przy ul. Żelaznej jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 20.00, a na węźle komunikacyjnym przy stacji metra Młociny, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 20.00, a w soboty w godz. 9.30 – 16. 30.

dhinqlk

Do wydania nowego biletu wolnej jazdy lub przedłużenia okresu jego obowiązywania niezbędne są następujące dokumenty:

- dowód osobisty jednego z rodziców bądź opiekuna prawnego – do wglądu,

- ważna legitymacja szkolna lub studencka na rok 2012/2013,

- wydane przez urząd dzielnicy poświadczenie o zameldowaniu dzieci na pobyt stały lub czasowy - trwający nie krócej niż 3 miesiące, na terenie m. st. Warszawy wraz z informacją o stopniu pokrewieństwa zameldowanych osób (zaświadczenie ważne jest przez 2 miesiące),

- aktualne zdjęcia dzieci.

dhinqlk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhinqlk
Więcej tematów