Trwa ładowanie...

Bielany: kiedyś i dziś. Zobacz wyjątkowe zdjęcia! [GALERIA]

Bielany: kiedyś i dziś. Zobacz wyjątkowe zdjęcia! [GALERIA]
d3l8m7l
d3l8m7l

Jak kiedyś wyglądały Bielany? Jak żyli jego mieszkańcy i ile od tego czasu się zmieniło? Zobacz wyjątkowe zdjęcia, które odpowiedzą na te wszystkie pytania!

Historia Bielan sięga aż do XVII wieku, gdy do niewielkiej wsi koło Warszawy zjechali krakowscy zakonnicy, kamedułowie. To właśnie oni dali początek nowej gminie, która prawie 400 lat później miała się stać jedną z dzielnic stolicy Polski. * *

W latach 1952–1953 rozpoczęła się budowa Huty Warszawa, która była jednym z głównych miejsc pracy w dzielnicy. W latach 70. XX wieku zalewowe tereny Kępy Potockiej przekształcono w park, a na terenach Wrzeciona, Wawrzyszewa i Chomiczówki zaczęły powstawać osiedla bloków mieszkaniowych.

Grupa miłośników historii Bielan prowadzi stronę na Facebooku, na której regularnie publikują zdjęcia sprzed lat i zestawia je z teraźniejszymi fotografiami. Dlaczego? - Dzięki tym zestawieniom możemy porównać jak wyglądało miejsce w którym mieszkamy obecnie kilkadziesiąt lat temu - mowi Krystian Lisiak, jeden z założycieli strony Razem dla Bielan - Dla mnie osobiście to kontynuacja pracy jaką wykonywali dokumentatorzy powojennej Warszawy - gdy staję w tym samym oknie co mistrz Siemaszko i uwieczniam zmiany po 50-60 latach - dodaje.

Zobacz, jak Bielany zmieniały się na przestrzeni lat!

d3l8m7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l8m7l
Więcej tematów