Trwa ładowanie...

Bemowo. Nie tylko metro. Dzielnica zyska także duży punkt przesiadkowy

Inwestycja ma być gotowa za 7 lat.

Bemowo. Nie tylko metro. Dzielnica zyska także duży punkt przesiadkowy
d3kzawn
d3kzawn

Przy Połczyńskiej może powstać jeden z największych węzłów przesiadkowych stolicy. Już dziś określa się go jako „drugie Młociny”. Węzeł przesiadkowy ma powstać dokładnie w miejscu, gdzie zaplanowano wybudowanie ostatniej stacji zachodniego odcinka II linii metra - informuje Radio Kolor. Ma to ułatwić pasażerom przesiadkę z metra na przykład do autobusu.

Co dokładnie powstanie w ramach punktu przesiadkowego? W planach jest m.in. nowa pętla autobusowa, a także dziesięć miejsc dla autobusów dalekobieżnych i parking dla około tysiąca samochodów. Będzie też poczekalnia, pomieszczenie do przewijania dzieci i toalety. Jak zawsze w takich miejscach pojawią się punkty usługowe i gastronomiczne.

Kiedy zakończy się budowa?

Jak informuje Radio Kolor - wszystko ma być gotowe za siedem lat, bo właśnie w 2023 roku ma zostać ukończona budowa całego zachodniego odcinka metra. Już dziś planowany węzeł na Bemowie określa się jako „drugie Młociny”, które są obecnie jednym z największych punktów przesiadkowych stolicy.

Parking na 1100 aut

Przypomnijmy, że gdy w 2008 roku zakończono budowę stacji „Młociny”, okolica zmieniła się nie do poznania. W pobliżu Kasprowicza i Nocznickiego powstał parking na 1100 samochodów, a także budynek dworca, w którym znajdują się także punkty usługowe. To ważny węzeł przesiadkowy – zwłaszcza dla mieszkańców Tarchomina, którzy bezpośrednio do metra mogą dojechać tramwajem nr 2, a także autobusem 101.

Źródło: (radio kolor)

d3kzawn
d3kzawn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kzawn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj