Trwa ładowanie...

Będzie Rondo im. prezesa Ochódzkiego?

"Jeśli masz poczucie humoru i uwielbiasz "Misia", to poprzyj naszą inicjatywę" - zachęca Rada Osiedla Kamionek

Będzie Rondo im. prezesa Ochódzkiego?
d1mttwf
d1mttwf

W pierwszej chwili wyglądająca na żart, w rzeczywistości to nowa społeczna inicjatywa zmierzająca do tego, aby rondu u zbiegu Terespolskiej i Stanisławowskiej na Kamionku nadać nazwę im. prezesa Ochódzkiego - donosi serwis Twoja Praga

Akcję zapoczątkowała kilka dni temu rada Osiedla Kamionek. Zaczęła - i to z powodzeniem - publiczną zbiórkę podpisów jest pełna optymizmu. Na Kamionku nie ma takich nazw wesołych, radosnych. Większość jest związana siłą rzeczy historycznie. Natomiast było kilka filmów kręconych i w chcemy w ten sposób zaakcentować kinematografię i to, że sceny z "Misia" były kręcone u nas - powiedział serwisowi Adam Rosiński, przewodniczący Rady Osiedla Kamionek.

Prezesa Ochódzkiego chyba nie trzeba przedstawiać. Każdy z nas zna słynne "Łubu dubu, łubu dubu" - wyśpiewane w filmie "Miś" przez Jerzego Turka do słynnej szafy (o szafie pisaliśmy TUTAJ ). Ryszard Ochódzki (zwany Misiem) to prezes klubu sportowego "Tęcza" grany przez Stanisława Tyma w filmach "Miś", "Rozmowy kontrolowane" i "Ryś".

Rada nie bez powodu forsuje tę wesoła nazwę. Przyszłe "Rondo im. prezesa Ochódzkiego" jest pełne bareizmów: Wytyczone zaledwie w tydzień jesienią 2009 roku powstało z prefabrykatów które już po pół roku wymagały naprawy. Na dodatek przejście dla pieszych przy rondzie zostało tak zaplanowane, że na środku jest... drzewo.

d1mttwf

"Jeśli masz poczucie humoru i uwielbiasz "Misia" i inne dawne polskie komedie, to poprzyj naszą inicjatywę" - zachęca Rada Osiedla Kamionek, a list ze złożonymi podpisami chce przekazać Samorządowi Kamionka w celu skierowania inicjatywy uchwałodawczej do Rady Dzielnicy Praga Południe.

Jak myślicie? Powstanie Rondo im. prezesa Ochódzkiego?

d1mttwf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mttwf
Więcej tematów