Trwa ładowanie...

Będzie kolejka linowa między Ursynowem a Wilanowem!

Wyznaczono już trasę!

Będzie kolejka linowa między Ursynowem a Wilanowem!
d32t1jr
d32t1jr

Projekt kolejki to inicjatywa Grzegorza Pytlaka, skrzypka i pedagoga z Wilanowa. Według nauczyciela, kolejka powinna mieć swój początek na Ursynowie. Pierwszą stacją ma być Skarpa, a następnie jej trasa ma prowadzić przez Wilanów - stacja Rzeczypospolitej, stacja Jana III Sobieskiego (lub stacja Pałac) i Ogrody (lub stacja Morysin). Nie ma wątpliwości, że mogłaby znacznie podnieść atrakcyjność turystyczną obu dzielnic, nie wspominając już o komunikacji.

Grzegorz Pytlak tłumaczy, że połączenie linowe jest częścią większego "dzieła hojności". - Kolejka to wypadkowa moich poszukiwań, do realizacji zapraszam wszystkich - pisze na swojej stronie Hojni.pl. Uzasadnienie dla takiej właśnie trasy znajdujemy własnie na jego stronie WWW.

Stacja I Skarpa (jej miejsce nie jest wskazane) ma zachęcać „do wzniesienia się w otwartą przestrzeń, w górę, bo stamtąd świat wygląda najlepiej, a wszystko, na co patrzymy, nabiera właściwych proporcji”.

Stacja II Rzeczypospolitej „wrośnięta w wilanowski pejzaż u zbiegu al. Rzeczypospolitej i Osi Królewskiej”, główna atrakcja to Świątynia Opatrzności Bożej z Panteonem Wielkich Polaków. Poseł Górski sugeruje nazwę: Stacja Opaczności Bożej(pisownia org.).

Stacja Króla Jana III Sobieskiego u zbiegu ul. Przyczółkowej i al. Wilanowskiej, „spektakularna budowla, która odda hołd zwycięzcy, budowana nie tylko przez społeczność Wilanowa, ale przez cały naród”.

d32t1jr

Stacja IV Ogrody u zbiegu ul. Sytej i Vogla. „Przebywanie w przestrzeni, która rozciąga się w szerokiej perspektywie widoków na królewskie ogrody, rozległe pola golfowe, rozlewiska wodne i piękną przyrodę nie jest obojętne dla wrażliwego człowieka”.

Projekt Grzegorza Pytlaka ma duże poparcie ursynowskich władz (ruszyły nawet prace nieformalnego zespołu na rzecz połączeń gondolowych), a także posła Artura Górskiego z PiS. Ma powstać w 2016 roku.

Jak wam się podoba taki pomysł?

d32t1jr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32t1jr
Więcej tematów